Wystawa wiekanocna otwarta

W czwartek 25 marca 2010 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu otwarta została Wystawa Wielkanocna. Ekspozycja zwiera prace nadesłane na XIV Konkurs Wielkanocny NA PISANKĘ I PLASTYKĘ OBRZĘDOWĄ ogłoszony przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.
Ogromną radością organizatorów napawa fakt, że w konkursie bierze udział nie tylko młodzież i dzieci, ale coraz większa liczba osób dorosłych. Wszystkie eksponaty zostały przedstawione na dwunastu stoiskach. Komisja konkursowa, w składzie której pracowały panie: Jadwiga Kierczuk, Agnieszka Żołna – Zdunek i Bernadetta Błoniarz oceniała prace w dwóch kategoriach: stoiska i  prace indywidualne.

Wystawa wiekanocna

 

W pierwszej kategorii I miejsce otrzymało ekspozycja ze Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej, III miejsce przyznano dla stoiska z Przedszkola Samorządowego w Nowym Wiśniczu. Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Przedszkola Samorządowego w Starym Wiśniczu i Publicznej Szkoły Podstawowej w Chronowie. W kategorii prac indywidualnych za pisanki nagrodzono: Ewelinę Szustka ze Świetlicy Wiejskiej w Starym Wiśniczu, Katarzynę Widełka, Katarzynę Krotos, Krzysztofa Widełka, Małgorzatę Bienias, Kamila Krotos, Kamilę i Piotra Bednarz z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, Angelikę Gos, Joannę Daniec ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym, Paulinę Fulara, Justynę Kukla z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chronowie, Justynę Tota, Emilkę Cholewa z Przedszkola Samorządowego w Starym Wiśniczu, Bartłomieja Kulasa i Klaudię Motak z Zespołu Szkół w Nowym Wisniczu, Zofię Daniec, Izę Nowak ze Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej
Monikę Multan i Anitę Całka ze Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach. Za plastykę obrzędową okresu wielkanocy nagrody otrzymali: Patrycja Śliwa ze Świetlicy Wiejskiej w Starym Wiśniczu, Joanna Gołdas i Marcin Sieja z Wiejskiego Domu Kultury w Królówce, Świetlica Wiejskiej w Kopalinach, Zuzia i Mateusz Cholewa ze Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach, Haliny Noga ze Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej i dla Świetlicy Wiejskiej w Kobylu.
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Bogactwo prac konkursowych: pisanek, palm, ciasta obrzędowego, kwiatów bibułkowych oglądać można do 9 kwietnia 2010 roku, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 oraz w niedzielę palmową i poniedziałek wielkanocny w godz. 14.00- 17.00.
Zapraszamy do zwiedzania.
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz