Młodzież zapobiega pożarom

W poniedziałek 29 marca w zamku w Wiśniczu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom". Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczej (PKWP) ma na celu popularyzowanie wiedzy i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

Organizatorem OTWP jest zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, oraz wielu innych instytucji związanych z ochroną środowiska oraz zwalczaniem klęsk żywiołowych.

W PKWP uczestniczyła młodzież w następujących, trzech grupach:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych,
II grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych,
III grupa – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Turniej przebiegł podobnie jak gminne eliminacje w dwóch etapach: w pierwszym wszyscy uczestnicy pisemnie rozwiązywali test, natomiast w drugim odpowiadali ustnie na pytania.
 Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Powiatowy Zarząd Związku OSP RP oddział w Bochni, Burmistrza Nowego Wiśnicza i Starostwo Powiatowe w Bochni.
Laureaci będą reprezentowali nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które zaplanowane są na dzień 17 kwietnia w Szkole Aspirantów Pożarnictwa PSP w Nowej Hucie.
Turniej odbył się w Sali Rycerskiej wiśnickiego zamku.

Wyniki końcowe wszystkich uczestników eliminacji powiatowej:

1. Grupa I (szkoły podstawowe): 1. Mroczek Karol (23 – test i 30 ustny), 2. Adamczyk Mateusz (23 i 24), 3. Nowak Tomasz (23 i 23).
2. Grupa II (gimnazja): 1. Stary Adrian (PG Łąkta Górna – 23 i 32), 2. Adamczyk Adrian (PG Trzciana – 23 i 20), 3. Wrona Miłosz (PG Trzciana – 23 i 16).
3. Grupa III (szkoły średnie): 1. Kukla Justyna (ZS Dąbrowica – 22 i 28 pkt), 2. Wrona Bartłomiej (ZS nr 1 Bochnia – 21 i 14 pkt), 3. Salabura Monika (ZS w Żegocinie – 21 i 22 pkt).
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz