Dzień Otwarty w Liceum Sztuk Plastycznych im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu

17 marca 2010 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły, który miał przybliżyć  walory szkoły, jej potencjał i dorobek artystyczny. Na sali gimnastycznej przygotowana została wystawa prac konkursowych, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród oglądających.

W ciągu czasu, jaki został przeznaczony dla zwiedzających, tj. w godzinach od 9.00 do 15.00 można było zwiedzić wszystkie pracownie, zapoznać się z różnorodnością działań plastycznych w dziedzinie m.in. malarstwa, rzeźby, fotografii, ceramiki i renowacji, a także spróbować swych sił pod okiem nauczycieli – plastyków. W trakcie  zwiedzania można było zapoznać się również z zasadami rekrutacji, oraz uzyskać informacje o szkole i planowanych imprezach.

O godzinie 12.00 na sali gimnastycznej rozdano nagrody laureatom VII Edycji Konkursu Plastycznego dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego “Świat wokół mnie” pod honorowym patronatem Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem dyrektora szkoły Pani mgr Elżbiety Kucybały. Nagrody wręczyli zaproszeni na tą okazje goście, po czym odbyła się przygotowana przez uczniów część artystyczna związana z Patronem Szkoły. Na zakończenie tej części programu w ramach  X edycji programu “Marzenia ubrane w kolor” uczniowie z klasy o specjalności tkanina artystyczna  zaprezentowali pokaz przygotowanych przez siebie ubiorów.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz