Młodzież zapobiega pożarom

10 marca 2010 roku, w ratuszu w Nowym Wiśniczu odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Do konkursu zgłosiły się 24 osoby: 15 w I grupie wiekowej (10-15 lat) i 9 w II grupie wiekowej (14-16 lat). Turniej przebiegł w dwóch etapach: w pierwszy wszyscy uczestnicy pisemnie rozwiązywali test, natomiast w drugim, do którego przeszły osoby z największą ilością punktów, odpowiadali ustnie na wylosowane pytania.
 
Młodzież zapobiega pożarom  

 

Po dokonaniu oceny prac pisemnych, jury, które pracowało w składzie: Dh Edward Oświęcimka – Przewodniczący, Dh Henryk Dejnak – Sekretarz, Dh Janusz Warzecha – Członek, zakwalifikowało do drugiego etapu 9 osób, byli to:

I GRUPA  WIEKOWA  (10 – 13 lat)
1.Marzena Knapik- Zespół Szkól im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
2..Łukasz Kaim – Zespół Szkól im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
3.Dawid Janas- Zespół Szkól im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
4.Patryk Brzegowy – Publiczna  Szkoła Podstawowa w Muchówce
II GRUPA WIEKOWA (14 – 16 lat)
1.Beata Anioł-Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
2.Małgorzata Bienias – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
3.Edyta Błoniarz – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
4..Dawid Cholewa   –  Zespół Szkół im. Ks. Twardowskiego w Kobylu
5.Aleksander Zawicki – Zespół Szkół im. Ks. Twardowskiego w Kobylu

Ostatecznie zwyciężyli i zakwalifikowali się do powiatowych eliminacji:

I grupa wiekowa (10 – 13 lat)

  1. Marzena Knapik
  2. Łukasz Kaim
  3. Patryk Brzegowy

II grupa wiekowa (14 – 16 lat)

  1. Małgorzata Bienias
  2. Beata Anioł
  3. Edyta Błoniarz
W tym roku powiatowe eliminacje Turnieju OTWP odbędą się 29 marca 2010 roku w Zamku w Wiśniczu. Zwycięzcy eliminacji powiatowych w poszczególnych grupach wiekowych zakwalifikowani zostaną do eliminacji wojewódzkich, które zaplanowane są na dzień 17 kwietnia w Szkole Aspirantów Pożarnictwa PSP w Nowej Hucie.
 
Tego samego dnia ogłoszone zostały także wyniki gminnych eliminacji XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2009/2010 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień woda – strażak zawsze rękę poda”. Z pośród prac uczniów najmłodszej grupy wiekowej do eliminacji powiatowych jury zakwalifikowało prace: Elżbiety Panna, Julii Chrzan, Sabiny Trzaska, Karola Kokoszki i Karola Piotrowicza z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu. W drugiej grupie wiekowej jurorom najbardziej podobały się prace: Katarzyny Dobranowskiej i Sebastiana Babicza z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Sary Bylica z Publicznej  Szkoły Podstawowej w Chronowie, Łukasza Jarosza z Zespołu Szkół im. Ks. J. Twardowskiego w Kobylu oraz Macieja Świgosta ze Szkoły Podstawowej w Połomiu Dużym. W trzeciej grupie wiekowej zgłoszona została tylko jedna praca: Eweliny Krzywdy z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.

Laureatom konkursów gratulujemy wiedzy i talentu a nauczycielom dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie dzieci i młodzieży.

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz