Wystawa malarstwa Grzegorza Kapci

Wystawa malarstwa Grzegorza Kapci
 
Grzegorz Kapcia ur. 22 kwietnia 1967 r. w Chełmnie na Pomorzu, mieszkający na stałe w Bochni lub jak sam to określa na „Pograniczu”, gdyż taka sama odległość dzieli go od centrum Bochni i Nowego Wiśnicza. Jest absolwentem Liceum Plastycznego W Nowym Wiśniczu  (1987).
„Do Wiśnicza wracam zawsze chętnie i to nie tylko ze względu na wszędobylski powiew młodości, ale choćby dlatego że urok tego jedynego miejsca na Ziemi pozostał mimo upływu czasu nienaruszony. Dodatkowym atutem Wiśnicza dla mnie jako malarza jest to, że znajduję tutaj wiele miejsc, które umożliwiają pokazanie swoich prac. To dopiero moja druga indywidualna wystawa  w Wiśniczu (pierwsza miała miejsce we wrześniu ub. roku w Dzwonnicy) a mam wrażenie, że nie ostatnia”.

 Grzegorz Kapcia

Dlaczego „Przedwiośnie”?

Długo chciałem namalować kilka obrazów olejnych stosując tradycyjną technikę i podobrazie, a temat wybrałem dlatego, że jest to piąta pora roku, która funkcjonuje w swej nazwie, bo nie ma przedlata, przedzimy i przedjesieni. Traktując temat szczegółowo, zwróciłem uwagę na miejsca zwyczajne, choć dość odległe od naszych codziennych ”ścieżek”. To pośniegowe rozlewiska w iście stepowym krajobrazie podpuszczańskich wsi. Mokradła i zarośla, których w tym czasie jest wszędzie mnóstwo, jednak te wydały mi się najbardziej  odpowiednie do projektu. Jest jeszcze jedna wydaje mi się ważna rzecz. Otóż miejsca, które namalowałem niedługo po części lub w całości przestaną istnieć, ponieważ właśnie tam przebiegać będzie autostrada A4, która zobaczenie nam czajki na przedwiośniu skutecznie niedługo uniemożliwi.

Zapraszam do obejrzenia wystawy.

Duet w kapciach

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz