Wiatr, wypadek, ogień woda – strażak zawsze rękę poda

Dnia 25 lutego 2010 r. przeprowadzono eliminacje gminne XII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2009/2010 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Wiatr, wypadek, ogień woda – strażak zawsze rękę poda”. Organizatorem konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich.
Głównym celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa, rozwijanie świadomości występowania różnego rodzaju niebezpiecznych zdarzeń, umiejętności unikania ich oraz radzenia sobie w sytuacji zagrożenia. Konkurs miał za zadanie promowanie i poszerzanie wiedzy, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Coraz więcej wyzwań we współczesnym świecie stoi przed strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi. Człowiek powinien mieć świadomość zmian zachodzących w naszym środowisku naturalnym oraz wiedzę na temat skutecznego radzenia sobie z nimi. Celem edukacyjnym konkursu była popularyzacja zasad i wyrobienia sobie możliwie skutecznych umiejętności bezpiecznego zachowania w przypadku występowania zagrożeń, kształtowanie właściwych postaw u dzieci i młodzieży. Tego typu konkurs dał możliwość rozwoju wyobraźni uczestników, podobnie jak akcje edukacyjne czy kampanie społeczne gdzie promuje się m. in. zasady bezpiecznego zachowania.

 

Konkurs adresowany był  do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Nowy Wiśnicz w wieku od 6 do 16 lat.Technika wykonania prac to: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie.  
Na  konkurs wpłynęło ponad 200 prac, które oceniało jury w składzie: Leszek Marszałek – Przewodniczący, Sabina Morońska – Sekretarz, Bernadetta Błoniarz – Członek.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi w dniu 10 marca 2010 r. podczas  eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.      
 

Prace na konkurs przygotowali:

I GRUPA  – MŁODSZA   6 – 8 lat

Szkoła Podstawowa w Połomiu Dużym
1. Joanna Daniec       
2. Julia Gargul              
3. Karol Trzeciak           
4. Mikołaj Imiołek  
Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu       
5.Marcin Tworzydło         
6.Zuzanna Rejduch
7.Karol Kokoszka
8.Igor Urbanik
9.Mariusz Goryczka
10.Łukasz Mróz
11.Marcin Papuga
12.MonikaFortuna  
13.Olga Łukasik
14.Olga Łukasik
15.Bartosz Obrał
16.Katarzyna Drąg
17.Sabina Trzaska
18.Gabriela Kuras
19.Karolina Goryczko
20.Karolina Czuban
21.Julia Czuban
22.Michał Kluba
23.Amadeusz Kośmider
24.Ewa Bereta
25.Szczepan Dymura
26.Oliwia Grabarz
27.Klaudia Kulas
28.Szymon Bakalarz
29.Konstancja Dale
30.Elżbieta Panna
31.Maciej Siwek
32.Karol Piotrowicz
33.Ania Fiołek
34.Patrycja Bienias
35.Jakub Adamczyk
36.Wioletta Kokoszka
37.Jakub Bienias
38.Marta Stokłosa
39.Norbert Krzysztofowicz
40.Igor Ćwik
41.Michał Mucha
42.Aleksandra Smolik
43.Dawid Osuch
44.Wojciecha  Ratowski
45.Kacper Kaczmarczyk
46.Dawid Kuras
47.Chrystian Szczur
48.Klaudia Faber
49.Antonia Ryczek
50.Wiktoria Pogwizd
51.Jagoda Sowińska
52.Zuzanna Bober
53.Szymon Ratowski
54.Kuba Klimek
55.Szczepan Filipczyk
56.Antonina Tobiasz
57.Klaudia Kaczmarczyk
58.Wiktor Dudzic
59.Adrian Mulka
60Patrycja Joniec
61.Maciej Mężyk
62.Krzysztof Filipek
63.Urszula Rudek
64.Patryk Mucha
65.Julia Chrzan
66.Gabriela Michalak
67.Bartłomiej Kulas
Zespół Szkół im. Ks. J. Twardowskiego w Kobylu – Szkoła Podstawowa
68.Eleni Skwarzyńska
69.Adrian Janas
70.Bartłomiej Ćwik
71.Jolanta Cepak
72.Urszula Sysło
73.Dominika Dragan
74.Wiktoria Radzięta
75.Patryk Widełka

II GRUPA – ŚREDNIA 9 – 12 lat

Szkoła Podstawowa w Połomiu Dużym

1.Marcel Paciorek          
2.Maciej Świgost          
3.Michał Nowak            
4.JakubFortuna              
5.Łucja Płaszczyk        
6.Wiktoria Śleboda        
7.Dawid Barczyk           
8.Maksymilian Babraj   
9.Karolina Buczek   
Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
10. Grzegorz Jawień  
11.Weronika Gałka  
12.Julia Kopańczyk
13.Agata Gutkowska
14.Bartłomiej Pietrzyk
15.Dawid Goc
16.Natalia Broszkiewicz
17.Iwona Tworzydło
18.Maria Kowior
19.Maria Kowior
20.Natalia Kuras
21.Alicja Kierepka
22.Katarzyna Czubala
23.Katarzyna Dobranowska
24.Karol Stabrawa
25.Oliwia Górka
26.Kamil Tworzydło
27.Natalia Panna
28.Mateusz Mróz
29.Sebastian Babicz
30.Maja Wnęk
31.Anna Ratowska
32.Edyta Trylińska
33.Wiktor Nabielec
34.Mateusz Goc
35.Paulina Koca
36.Daniel Greber
37.Klaudia Motak
38.Milena Tabor
39.Kamil Duda
40.Kamil Załupski
41.Tomasz Godzik
42.Jakub Tabor
43.Izabela Szafraniec
44.Kamil Grabarz
45.Konrad Kądziela
46.Danuta Kaczmarczyk
47.Adrian Wełna
48.Jadwiga Zym
49.Mikołaj Kośmider
50.Natalia Soja
51.Wioleta  
52.Kacper Witko
53.Jakub Szydłowski
54.Gabriela Szydłowska
55.Martyna Dymura
Publiczna Szkoła Podstawowa w Muchówce
56.Anna Mochel
57.Angelika Dymura
58.Karol Dźwigaj
59.Arkadiusz Stary
60.Dominika Kołodziej
61.Janusz Fortuna
62.Kinga Brzegowy
63.Katarzyna Skórnóg
64.Kazimierz Kukla
65.Joanna Gaworczyk
66.Sylwia Maciejasz
67.Karol Brzegowy
68.Mateusz Stabrawa
69.Paulina Stary
70.Karol Stary
71.Karol Stabrawa
72.Małgorzata Kukla
Zespół Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce
73.Karolina Sieja
74.Paulina Mączka
75.Michał Kukla
76.Małgorzata Dziedzic
77.Anna Misina
78.Magdalena Mucha
79.Weronika Mus
80.Natalia Kowalska
81.Dominik Kołodziej
82.Mon
ika Łącka
83.Michał Łącki
84.Aneta Gajewska
85.Sylwia Kiełbasa
86.Karolina Drożdż
87.Piotr Polek
88.Małgorzata Komasa
89.Karol Mus
90.Michał Mochel
91.Aleksandra Dziedzic
92.Bartek Biłos
93.Rafał Kosturkiewicz
94.Dawid Król
95.Małgorzata Dziedzic
96.Ewelina Kupiec
97.Małgorzata Wołek
98.Agata Marcińczak
99.Adrian Kiełbasa
100.Michał Kuliś
101.Andżelika Gacek
102.Adam Stabrawa
Publiczna Szkoła Podstawowa w Chronowie
103.Dominik Grabarz
104.Kamil Zaleński
105.Karolina Fulara
106.Sara Bylica
107.Justyna Tota
108.Justyna Kukla
109.Wiktoria Do Tung
110.Bartosz Zygmunt
Zespół Szkół im. Ks. J. Twardowskiego w Kobylu – Szkoła Podstawowa
111.Sylwia Janas
112.Marzena Ćwik
113.Łukasz Jarosz
114.Kinga Capik
115.Aneta Kolarz
116.Angelika Wojkowska
117.Justyna Batko
118.Robert Olchawa
119.Wiktoria Dubiel
120.Jakub Ćwik
121.Sławomir Truś
122.Karol Zgłobicki
123.Aleksandra Skomro
124.Krystian Pawlik
125.Dominik Biernat
126.Marek Kaczmarczyk
127.Dawid Batko
128.Damian Tota
129.Kamil Nalepka
130.Wiktoria Stec

III GRUPA  STARSZA  13 – 16 lat

Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
1. Ewelina Krzywda

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz