Od Solidarności do wolności

10 lutego na Zamku w Wiśniczu odbyła się konferencja zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Instytut Pamięci Narodowej oraz Burmistrza Nowego Wiśnicza z okazji Roku Historii Najnowszej "Od Solidarności do wolności". W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół, placówek, pedagodzy oraz nauczyciele historii.
Konferencja rozpoczęta została krótkimi wystąpieniami Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie oraz Burmistrza Nowego Wiśnicza.

Konferencja 

{mosimage}Podczas konferencji wysłuchano wykładu „Od Solidarności do wolności" wygłoszonego przez Pana Piotra Milczanowskiego – pracownika IPN, po którym zaprezentował oferty edukacyjne Biura Edukacji Publicznej IPN.
Następnie Pan Dariusz Gorajczyk pokazał możliwości współpracy szkół z IPN prezentując scenariusz lekcji archiwalnej oraz scenariusz lekcji z historii najnowszej.
W ostatniej części spotkania przedstawiciele Gimnazjum w Powiatowym Zespole Nr 11 Szkół Ogólnokształcących w Kętach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Nr 1 Szkół Ogólnokształcącego w Oświęcimiu zaprezentowali techniki dobrych praktyk wychowania patriotycznego.
Spotkanie zakończyło się podsumowaniem i zamknięciem konferencji przez Panią Urszulę Blicharz.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia:

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz