II Miejsce dla Królewskich Słowików

Chór „Królewskie Słowiki” zdobył II miejsce (I-go miejsca nie przyznano) na III Małopolskim Przeglądzie Chórów Szkolnych w Krakowie, który odbył się w sobotę 19 grudnia 2009 roku w Krakowie – Łagiewnikach. Konkurs ten kończył kolejną edycję ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska”. Mimo mroźnego dnia atmosfera w auli Jana Pawła II, gdzie odbywał się konkurs, była gorąca. 12 chórów z całej Małopolski rozpoczęło przegląd wspólnym wykonaniem Hymnu „Śpiewającej Polski” a zakończyło utworem Feliksa Nowowiejskiego Krakowskie weselekolędą Bóg się rodzi.
 
Królewskie Słowiki 

Śpiew rozwija wrażliwość dzieci, pamięć. Praca w chórze uczy dyscypliny, dokładności i współdziałania w grupie dla dobra wspólnego. Występy na konkursach, spotykanie innych młodych śpiewaków rozszerza horyzonty i stwarza niezapomniane chwile.
Dwa dni wcześniej byliśmy z chórem na eliminacjach w Tuchowie do OFKiP w Będzinie. Tam spotkaliśmy telewizję Kraków, która cały nasz występ nagrywała a następnie redaktor rozmawiał z dziećmi o śpiewaniu w chórze. Było to dla nich wielkie przeżycie i bardzo z tego spotkania z telewizją się cieszyły. Oprócz chóru w Tuchowie występowali również soliści, którzy reprezentowali naszą gminę. Byli to: Jakub Adamczyk z Nowego Wiśnicza, Renata Anioł, Natalia Fasuga i Lidia Wołek z Królówki. Wszystkim solistom przygrywał na skrzypcach Karol Przybojewski z Nowego Wiśnicza.
Chórzystom, rodzicom oraz wszystkim, którzy wspierają muzyczną działalność młodzieży dziękuje i życzy zdrowych i radosnych Świąt, opiekun chóru pani Katarzyna Adamczyk.
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz