Szopki bożonarodzeniowe

W czwartek 17 grudnia 2009 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu otwarto Pokonkursową Wystawę prac z X Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej Świat Bożego Narodzenia ogłoszonego przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. W bieżącym roku tematem konkursu były SZOPKI. Na szesnastu stoiskach zgromadzono 107 szopek.

 

 

Oceny prac dokonało jury w składzie: Małgorzata Duda, Monika Trzeciak i Bernadetta Błoniarz.

W kategorii „stoisko” przyznano dwa równorzędne I miejsca dla Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu i Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu oraz dwa równorzędne II miejsca dla Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym i Świetlicy Wiejskiej w Olchawie. III miejscem nagrodzono stoisko  przygotowane przez Wiejski Dom Kultury w Królówce. Przyznano również wyróżnienie dla Świetlicy Wiejskiej w Muchówce.

Za szopki równorzędne nagrody przyznano dla: Weroniki Put, Wiktorii Waśko, Dominiki Maź, Kamili Kruszyna, Katarzyny Olipra, Katarzyny Bienias, Weroniki Maź, Katarzyny Kapnik, Agnieszki Bienias, Szczepana Stolarczyka, Marzeny Samek, Tomasza Widełki, Mateusza Puta, Dawida Sperudy, Maxa Wilgockiego, Jarosława Helaka, Dominiki Nalepa, Beaty Anioł, Natalii Majcherczyk, Dominika Kamyczka, Dawida Goryla, Marcina Tabora, Małgorzaty Bienias z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu. Nagrodzono również Jakuba Szydłowskiego, Alicję Włodzimirow, Gabrielę Tobiasz, Klaudię Dąbek, Annę Odrzywałek, Olę Hyży, Karolinę Trylińską, Krzysztofa, Jarosława i Sławomira Panna, Ewelinę Krzywda, Patryka Goryczka, Marcina Sułka z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Gabrielę Kołodziej z WDK w Królówce, Karolinę Bereta, Magdalenę Gałek i Paulinę Zagórską ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym. Nagrody otrzymali także Jakub Nowak, Edyta Kudzia, Piotr Mrzygłód i Tomasz Dragan z Zespołu Szkół w Kobylu, Katarzyna Goryczko ze Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach, Iwona Kaczmarczyk i Rodzeństwo Gawlikowskich ze Świetlicy Wiejskiej w Wiśniczu Małym, rodzeństwo Mochlów ze Świetlicy Wiejskiej w Muchówce, Joanna Bereta i Halina Noga ze Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej, Świetlica Wiejska w Kobylu, Przedszkole Samorządowe w Starym Wiśniczu, Kółko Plastyczne przy MOK-u w Nowym Wiśniczu oraz Dominik Ochel, Tomasz Burski i Krzysztof Nakielny ze Świetlicy Wiejskiej w Olchawie. Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk.

Wystawę oglądać można do 8 stycznia 2010 roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 oraz 20 i 28 grudnia 2009 roku w godzinach od 14.00 do 17.00.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz