Święty Mikołaj w Królówce

Święty Mikołaj – dawca prezentów – znany jest dzieciom na całym świecie, dlatego każdego roku dzieci z niecierpliwością oczekują na jego przybycie. Do naszej szkoły również zawitał w tym roku św. Mikołaj. Uroczyście jego dzień obchodziliśmy 4 grudnia. W tym roku teatrzyk szkolny "Kulturka" prowadzony przez panią Annę Kuklę i panią Jolantę Karasińską sprawił miłą  niespodziankę najmłodszym dzieciom (uczniom klasy 0, nauczania zintegrowanego oraz szkoły podstawowej) przygotowując Mikołajki na wesoło, tj. zabawy, w których uczestniczyli reprezentanci poszczególnych klas oraz dwa przedstawienia teatralne: "Kłopoty w Laponii" i "Czerwony Kapturek".
 Każda klasa prawidłowo wykonała wylosowane zadanie (m.in. ułożenie rymu do słowa "Mikołaj"; zaśpiewanie piosenki dla Mikołaja; wyrecytowanie wiersza o Mikołaju itp.), dlatego w nagrodę od św. Mikołaja otrzymała słodki upominek – paczkę ze słodyczami. atmosfera w tym dniu była szczególnie radosna. Młodszym i starszym widzom przedstawienia bardzo się podobały. Przy dźwiękach muzyki szesnastu roztańczonych Mikołajów zapraszało dzieci do wspólnego tańca i śpiewu.
 
Święty Mikołaj w Królówce

 

Teatrzyk "Kulturka" ponownie wystąpił dnia 8 grudnia, tym razem przed najmłodszą widownią – dziećmi z przedszkola w Królówce. Ponieważ dzieci z Zespołu Szkół w Królówce były w tym roku "wyjątkowo" grzeczne św. Mikołaj, w role którego wcielił się pan Dariusz Badyla, miał bardzo dużo pracy. Na szczęście miał swoich pomocników. W towarzystwie aniołów i rogatego diabła chodził po klasach, przepytywał, dowiadywał się od nauczycieli, jak się dzieci sprawowały, a następnie wręczał wszystkim pyszne cukierki.

Z inicjatywy samorządu szkolnego św. Mikołaj miał w tym roku również uświadomić uczniom naszej szkoły, iż "więcej radości jest w dawaniu, niż w braniu", dlatego uczniowie mieli możliwość podzielenia się tym, co otrzymali od św. Mikołaja z osobami znajdującymi się w trudnej sytuacji rodzinnej czy materialnej w obwodzie naszej szkoły.
Mikołajki 2009 przygotowali: pani Anna Kukla i pani Jolanta Karasińska (przygotowały przedstawienia pt.: "Kłopoty w Laponii" i "Czerwony Kapturek"), pani Katarzyna Adamczyk (muzyka), pani Kinga Kokoszka (dekoracje), zdjęcia wykonał Jakub Dziedzic. Więcej fotografii w galerii szkolnej.

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz