Wędrówka ku dorosłości

W piątek 30 października 2009 roku w Zespole Szkół w Królówce odbyła się wspaniała uroczystość. Najmłodsze dzieci Szkoły Podstawowej zostały przyjęte do grona uczniów szkoły.
Nie było to łatwe, gdyż pomimo tego, że dzieci na uroczystość zaprosiły tylko dobrą wróżkę, pojawiła się również zła wiedźma, która chciała na zawsze zaczarować je w przedszkolaki. Szczęśliwie dzieciom udało się zostać uczniami, ale musiały przewędrować 4 krainy: pracy, mądrości, miłości i muzyki, oraz zdobyć symbole: pszczołę, serce, klucz wiolinowy i sowę. Dzieci bardzo przejęte tańczyły, śpiewały i deklamowały wiersze, same też akompaniowały sobie na instrumentach perkusyjnych. Po części artystycznej ślubowały być wzorowymi uczniami i rozsławiać dobre imię naszej szkoły.
 
Wędrówka ku dorosłości

 

Pani mgr Danuta Duś – dyrektor szkoły, pasowała każde dziecko na ucznia, a pani wychowawczyni mgr Jolanta Łękawa wręczała pamiątkowe książki i pomagała dzieciom tuszem odcisnąć palec na pamiątkowej karcie uroczystości.  
Później były kwiaty, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i ciepłe słowa, które pani dyrektor skierowała do dzieci. Wzruszeni rodzice z czułością, spoglądali na swoje pociechy, które właśnie zakończyły okres przedszkolny i wielkimi krokami powędrowały w szkolne bramy.
Wszystkim pierwszakom życzymy powodzenia w realizacji kolejnego etapu ich wędrówki ku dorosłości, a rodzicom zadowolenia i dumy z dorastających pociech.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz