Zamek w eterze

10 i 11 października, podczas obchodow 388 rocznicy bitwy chocimskiej, obok znajdującej się na drugim piętrze sali rycerskiej, w pieknie sklepionym pomieszczeniu w baszcie Bony, bocheńska grupa krótkofalowców CQMBO zainstalowała stację, która prowadziła łączność z zainteresowanymi korespondentami, informując o wydarzeniach na zamku.
 
stacja w baszcie Bony 

 
Akcja na zamku zakończyła się wynikiem ponad 450 łączności z korespondentami z Polski, Litwy, Niemiec, Czech i Słowacji. Stacja cieszyła się wielkim zainteresowaniem w ze względu na program zamkowy oraz aktywację gminy (MBO02 – zamek , BO06 gmina). Najwięcej łączności przeprowadzonych zostało z okręgami SP5, SP6, SP8 i SP9 (w kolejności: województwo mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie, podkarpackie oraz małopolskie i śląskie). Udało się także nawiązać łączność ze stacją WX3B w USA.
Stacja cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających zamek, którzy z ciekawością przyglądali się pracy krótkofalowców. Mamy nadzieję, że zamkowa stacja będzie działał jeszcze wiele razy.
 
 
 
logo bocheńskiej grupy krotkofalówkowe 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz