Spotkanie z pisarzem w Królówce

20 października 2009, we wtorkowe przedpołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Filii w Królówce odbyło się spotkanie autorskie na, które zaproszona została Roksana Jędrzejewska–Wróbel. Pani Roksana z wykształcenia jest doktorem literatury zaś jak sama mówi, z zamiłowania autorką książek dla dzieci. Przez długi okres czasu współpracowała z miesięcznikiem „Dziecko” służąc rodzicom radą. Obecnie jej opowiadania można przeczytać w prasie dziecięcej tj.„Miś” czy „Świerszczyk”.

Spotkanie z pisarzem w Królówce

 

W życiu prywatnym jest matką trójki dzieci Marianny, Wojtka i Hani, mieszka w Gdańsku -Wrzeszczu, uwielbia podróże, rodzinne wycieczki rowerowe, oraz plażę i wodę. Jest autorką książeczek dla dzieci tj. „Florka. Listy do Józefiny” (książka wyróżniona przez jury w konkursie Kornela Makuszyńskiego) „Florka. Z pamiętnika ryjówki”, „Gębolud”, „Halicz”, „Jak to działa? Elementarz demokracji”, ”Kamienica”.
Na spotkanie autorskie z Panią Roksaną zaproszone zostały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Królówce z klasy I, II, oraz III wraz z wychowawcami. Pisarka z wielką pasją opowiadała dzieciom o ostatniej wyprawie do Indii, w sposób bardzo przystępny zapoznała również dzieci z etapami powstawania książki na przykładzie wydanej przez nią niedawno książki zatytułowanej „Florka”. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze, być może dzięki niemu wśród dzieci rozwinie się talent literacki.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz