Oczami Wyobraźni

Popołudniem 23 września 2009 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego DZIEDZICTWO ZIEM WIŚNICKICH I BOCHEŃSKICH pt: OCZAMI WYOBRAŹNI, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Zgłoszone do konkursu prace plastyczne oceniało Jury w składzie: Jadwiga Kierczuk, Krystyna Jarczewska, Sabina Morońska, Monika Żołna i Bernadetta Błoniarz.
 
Oczami Wyobraźni 

 

Prace oceniane były w trzech kategoriach: I – młodzież z klas gimnazjalnych, II – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej, III – dzieci z klas I – III szkoły podstawowej.    
Wśród najstarszej grupy I miejsce Jury przyznało Kamili Rozum z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.  II miejsca otrzymały prace Anny Krotos z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, Joanny Laszkowskiej oraz Adrianny Prokop z  Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu. III miejsce przyznano Justynie Przybyłko, Małgorzacie Bienias oraz Joannie Więckowskiej z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu. Komisja przyznała także dwa wyróżnienia dla: Adeliny Kosteckiej i Dagmary Zoworka z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu.

W kategorii uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej I miejsce otrzymali: Maciej Daniec i Sebastian Janiczek z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, I miejsce przyznano: Patrycji Brydniak, Łukaszowi Chrzanowi oraz Wojciechowi Dęboszowi z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, II miejsce otrzymały prace: Agnieszki Sułek z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu oraz Malwiny Micho i Patryka Kukli z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu. rzyznano również wyróżnienia dla: Magdaleny Żołna, Pauliny Zagórskiej, Patryka Gajewskiego, Patrycji Schab i Kaji Kulczyckiej z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu

Pośród najmłodszych uczestników I miejsce otrzymała Katarzyna Olipra z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu a II miejsce otrzymał Jakub Nalepa z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu. W tej kategorii przyznano wyróżnienia dla: Patrycji Panna, Katarzyny Widełka, Oliwii Papież, Kamili Bednarz, Weroniki Maź, Martyny Rozum, Katarzyny Bienias, Anny Grabarz oraz Aleksandry Klejdys z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu.

Spotkanie uświetnił występ młodzieży z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu, która przygotowała montaż słowno-muzyczny.

Inicjatorka konkursu pani Jadwiga Kierczuk, na otwarcie wystawy, dla młodych artystów przygotowała specjalny wiersz:

I znów wyobraźnia ruszyła,
Przetworzona w realne dzieła,
A jeszcze tak niedawno ulotną myślą tylko była,
A teraz w obraz się przeobraziła!
Roztańczyły się pędzle radośnie –
To Wy młodzi artyści w Waszej życia wiośnie,
Ożywiliście kolorem białe płótna,
By codzienna rzeczywistość nie była smutna.
Dzięki Wam świat barwami się mieni
Bo sztukę każdy ceni.
Przed obrazem niejeden człowiek się wzruszy,
Bo sztuka to coś wspaniałego dla duszy.

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz