Zwabić i Skołować, czyli szkoła komiksu

W murach zabytkowego wiśnickiego ratusza w słoneczny wrześniowy poranek miało miejsce niecodzienne spotkanie. Tego dnia uczniowie klasy 5 „c” uczyli się rysować komiksy.
Zajęcia poprowadzili: Mateusz Kołek – rysownik i scenarzysta związany z Krakowskim Klubem Komiksu oraz Artur Wabik – właściciel wydawnictwa „Atropos” w Krakowie. Obydwaj Panowie studiowali historię sztuki (absolwenci UJ i PAT). To wyjątkowe spotkanie z utalentowanymi rysownikami zostało zrealizowane dzięki Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni, która zaprosiła naszych czytelników do udziału w projekcie pt.: „Spełniamy marzenia – niecodzienne spotkania z literaturą dla dzieci”. Cały projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a obejmuje cykl spotkań z rysownikami oraz pisarzami książek dla dzieci organizowanymi na terenie powiatu bocheńskiego.
 
Zwabić i skołować 

Podczas dwóch godzin warsztatów uczniowie mogli zdobyć wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, na temat powstawania tego rodzaju sztuki.

 – Najważniejszy w całym przedsięwzięciu jest pomysł. Potem trzeba sobie wyobrazić i naszkicować głównego bohatera (lub kilka wiodących postaci). No i musi być wymyślona jakaś zajmująca historia, którą pragniemy opowiedzieć – objaśniał pan Artur.
Podczas warsztatów na oczach piątoklasistów powstał komiks o sennej przygodzie bohatera.
Po zakończeniu warsztatów Pan Artur i Pan Mateusz na prośbę piątoklasistów rysowali śmieszne komiksowe postacie, które będą dla uczniów miłą pamiątką po tym dniu pełnym pozytywnych wrażeń.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz