Mieszkańcy naszej gminy to ludzie o wielkich sercach

W dniach 23 sierpnia do 10 września 2009 roku na terenie Gminy Nowy Wiśnicz przeprowadzona została przez Fundację Amicus Pauperum im. Ks. Józefa Strugały, zbiórka publiczna pod hasłem „Pomoc dla Agnieszki”.
Agnieszka Bereta
 
Fundacja zbierała pieniądze na operację małej mieszkanki Łomnej Agnieszki Berety. Dziewczynka urodziła się 29. maja, już w pierwszej dobie życia zabrano ją na oddział Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka w Krakowie – Prokocimiu z podejrzeniem wady serca. Okazało się, że Agnieszka ma złożoną, siniczą wadę serca: tetralogie Fallota ze zwężeniem zastawek płucnych, hipoplazją tętnic płucnych i bardzo rozwiniętym krążeniem obocznym oraz zespół Di Georga. W Polsce dziewczynka nie została zakwalifikowana do operacji, jedyną szansą na powrót do zdrowia jest operacja w klinice w Monachium.

Sytuacja Agnieszki bardzo poruszyła serca wszystkich mieszkańców naszej gminy, ofiary na rzecz Agnieszki przekazywali wszyscy: przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Zbiórka prowadzona była w formie dobrowolnych datków do puszek kwestarskich oraz wpłat na konto fundacji. Zorganizowanych zostało 18 zbiórek do puszek, z których łącznie  zebrano kwotę 13 373,21 zł. W wyniku wpłat firm, stowarzyszeń oraz indywidualnych darczyńców dodatkowo na koncie Fundacji Amicus Pauperum z przeznaczeniem na operację Agnieszki zebranych zostało: 4 694,15 zł. Łącznie w wyniku całej zbiórki  uzyskano kwotę: 18 067,36 zł. Koszty przeprowadzenia zbiórki wyniosły 82,00 zł.  Po uzgodnieniu z rodzicami dziewczynki, nasza Fundacja przelała na konto Agnieszki w Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca „Cor Infantis”, prowadzącej formalności związane z operacją dziewczynki, brakującą kwotę, tym samym umożliwiając ustalanie terminu operacji. Pozostałe środki zostały zdeponowane na koncie Fundacji Amicus Pauperum z przeznaczeniem na ewentualne dalsze leczenie Agnieszki.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
 
Fundacja Amicis Pauperum im. Ks. Józefa Strugały, 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz