Oblężenie stołu Koła Gospodyń Wiejskich z Olchawy

W dniach 5 – 6 września 2009 r. w Nawojowej koło Nowego Sącza odbyła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza  AGROPROMOCJA 2009. Jej organizatorem  był  już po raz 19 Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Małopolskiego oraz Marszałka Województwa Małopolskiego.
 
stoisko Koła Gospodyń Wiejskich w Olchawie 

 
W bogatym programie Wystawy były m.in. konkursy, pokazy, liczne promocje, degustacje, kiermasze, koncerty zespołów regionalnych i kapeli z terenu powiatu nowosądeckiego.
W sobotę 5 września w Pałacu Stadnickich, gdzie mieści się siedziba  MODR, odbył się m.in. Konkurs Potraw Regionalnych, w którym wzięło udział 6 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego. Wśród nich wspaniale zaprezentowały swój dorobek kulinarny panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Olchawie, promując tym samym Ziemię Wiśnicką. Na bogato ozdobionym i suto zastawionym stole naszych gospodyń znalazły się przeróżne tradycyjne smakołyki, a wśród nich: knedle z kapustą (zostały one wyróżnione przez jury konkursowe), kotlety z kapusty, kapuśniaczki, chleb wiejski Babci Wandzi, smalec przyrządzany wg starych receptur, przeróżne kołacze z serem, jabłkami, śliwkami, podpłomyki, kapusta kiszona ze śliwkami i jarzębiną, kiszone ogórki, a na lepsze trawienie – rozmaite nalewki owocowe. Przygotowany przez Olchawianki stół z pysznościami cieszył się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem degustatorów.
Koło Gospodyń Wiejskich w Olchawie przygotowuje się już do kolejnego konkursu.
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz