Nowy Rok Szkolny

Nowy Rok Szkolny

 

Dyrektorzy, Nauczyciele, Księża, Wychowawcy, Pracownicy obsługi, Szanowni Rodzice, Droga Młodzieży i Kochane Dzieci  

Nowy Wiśnicz, dnia 1 września 2009 roku

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego w imieniu Organu Prowadzącego szkoły przekazuję życzenia uczącej się młodzieży i dzieciom.
Niech czas, który jest przed wami, wypełniony będzie pracowitością, wytrwałością i odpowiedzialnością w obszarach zdobywanej wiedzy i doskonalenia swojej postawy.
Nauczycielom, Księżom, Siostrom Zakonnym, Wychowawcom i Opiekunom życzę, aby ich trud i wysiłek przyniósł zamierzone efekty, aby towarzyszyła im wdzięczność wychowanków, oraz jak najlepiej układała się współpraca z rodzicami i współdziałanie z wszystkimi odpowiedzialnymi za proces nauczania i wychowania młodego człowieka. Dyrektorom życzę dobrego zarządzania szkołami. Rodzicom dziękuję za trud włożony i poniesiony w przygotowanie dzieci do nowego roku szkolnego.  Niech każdy dzień tego roku nauczania i wychowania będzie naznaczony współpracą ze środowiskiem szkoły, zrozumieniem i akceptacją realizowanych programów. Pracownikom obsługi szkół przekazuję słowa pozdrowienia na początku kolejnego etapu ich odpowiedzialnej pracy.
W dniu dzisiejszym w szczególny sposób kierujemy naszą uwagę na wydarzenia sprzed 70-ciu lat, wojnę obronną 1939 roku, które wpisały się w naszą najnowszą historię bohaterstwem Polaków i są dla współczesnego pokolenia czytelnym przesłaniem, na którym należy budować system wartości. Wspominamy także 65-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i 65-tą rocznicę akcji na wiśnickie więzienie.
Wszystkim życzę szczęśliwego nowego roku szkolnego.
Z wyrazami szacunku

Stanisław Gaworczyk
Burmistrz Nowego Wiśnicza

 
Poniżej prezentujemy fotografie z rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach w Nowym Wiśniczu
 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz