Już pływam

Zakończyła się trzecia edycja programu „Już pływam”. Wzięły w nim udział cztery grupy uczniów w wieku od 7 do 13 lat, w sumie sześćdziesięcioro osób. Zajęcia odbywały się w poniedziałki i środy na basenie w Proszówkach.
W wyniku akcji nauki pływania, zainicjowanej trzy lata temu przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, sto osiemdziesięcioro dzieci z gminy Nowy Wiśnicz nabyło podstawowe umiejętności pływackie, co w okresie wakacyjnym nabiera szczególnej wagi. Warto podkreślić, że przy okazji organizowanych wyjazdów na basen, stworzono możliwości doskonalenia umiejętności absolwentom dotychczasowych kursów nauki pływania.

 

Było to możliwe dzięki życzliwości i zaangażowaniu nauczycieli opiekunów, na co dzień prowadzących zajęcia wychowania fizycznego, którym tą drogą samorząd wiśnicki składa podziękowania. Młodzieży życzymy, by w okresie wakacyjnym korzystanie z kąpieli wodnych dostarczało jej wiele radości i by nie zapominała, w trakcie zabaw w wodzie, o elementarnych zasadach bezpieczeństwa.

 

PROJEKT ZREALIZOWANY
PRZY WSPARCIU FINANSOWYM
WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz