Promocja oficerska Służby Więziennej

W sobotę 4 lipca 2009 roku w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu odbyła się uroczysta promocja tegorocznych absolwentów Szkoły Oficerskiej SW. 639 funkcjonariuszy zostało mianowanych na pierwszy stopień oficerski – podporucznika Służby Więziennej. Jest to statystycznie najliczniejszy w dziejach więziennictwa rocznik. Ponad 30% promowanych funkcjonariuszy stanowiły kobiety. W uroczystej promocji na placu wzięło udział 300 funkcjonariuszy, reprezentujących wszystkie polskie jednostki penitencjarne, wśród nich dwóch pracowników Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu – Kazimierz Grabarz i Grzegorz Rudek.
 
Promocja oficerska Służby Więziennej  

 
Honorowym gościem promocji był ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie, Ryszard Kaczorowski. W uroczystości wzięli udział m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Krzysztof Kwiatkowski, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Grzegorz Schetyna, Dyrektor Generalny Służby Więziennej – gen. Paweł Nasiłowski a także Dyrektor Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu mjr Włodzimierz Więckowski. Na zaproszenie Dyrektora Generalnego w uroczystości wziął udział Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk.
Spotkanie burmistrza z prezydentem Ryszardem Kaczorowskim, w czasie uroczystości, było okazją do wstępnego przedstawienia pomysłu i projektu odbudowy kościoła klasztornego w Leksandrowej.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz