Nowy Dyrektor Zakładu Karnego

We środę 1 lipca 2009 roku, w więzieniu w Wiśniczu Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie płk mgr  Krzysztof Trela wręczył nominację na Dyrektora Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu majorowi Włodzimierzowi Więckowskiemu a pełnienie obowiązków zastępcy tej jednostki powierzył kapitanowi Dariuszowi Bogaczowi, dotychczas pełniącemu służbę w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu. Dzień wcześniej, dotychczasowy dyrektor wiśnickiego więzienia ppłk Grzegorz Koziara, awansując przejął stanowisko Dyrektora Zakładu Karnego w Tarnowie.
 
Uroczysta odprawa w ZK w Nowym Wśniczu 

 

W czasie uroczystej odprawy z kadrą oficerską Zakładu Karnego w Wiśniczu Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk w imieniu całego samorządu a także mieszkańców Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz podziękował dyrektorowi Grzegorzowi Koziara za dobrą współpracę z samorządem, która przyniosła konkretne efekty dla Gminy Nowy Wiśnicz. Wręczył odchodzącemu dyrektorowi Medal za zasługi dla Ziemi Wiśnickiej oraz życzył sukcesów w dalszej pracy zawodowej. Wiśniczaninowi, nowemu dyrektorowi Włodzimierzowi Więckowskiemu przekazał życzenia szczęśliwej pracy oraz zapewnił o współdziałaniu z samorządem. Na spotkaniu przypomniano jak w okresie powojennym przebiegała służba poszczególnych naczelników i dyrektorów Zakładu Karnego. Skrót przedstawiamy naszym czytelnikom.

W okresie powojennym do dnia 15 stycznia 1956 roku funkcję kierownika ZK w Nowym Wiśniczu pełnił st. insp. Wincenty Fijałkowski, kiedy to na 12,5 roku przejął ją insp. Władysław Marszałek. Przez kolejne 15 lat, od 5 sierpnia 1968 roku naczelnikiem więzienia był Edward Rojek. 1 sierpnia 1983 roku Dyrektorem Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu został mjr Zdzisław Świątek. Dokładnie po 23 latach, po przejściu płk Świątka na emeryturę dyrektorem wiśnickiego więzienia został mjr Grzegorz Koziara.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz