Anioły Zofii Gołębiowskiej Tabaszewskiej

W niedzielne popołudnie do zabytkowej, XVII-wiecznej dzwonnicy przy plebani w Nowym Wiśniczu sfrunęły liczne anioły – odbył się wernisaż wystawy Zofii Gołębiowskiej – Tabaszewskiej „Spotkania z aniołami”. Postać artystki oraz jej dorobek twórczy, licznie przybyłym gościom, w ciekawy sposób przybliżył ceramik Eugeniusz Molski natomiast Burmistrz Nowego Wiśnicza wyróżnił panią Zofię nadając jej tytuł Honorowego Ambasadora Ziemi Wiśnickiej w dziedzinie sztuki i pedagogiki. Wernisaż uświetnił występ grupy teatralnej z Tarnowa – Mościc, prowadzonej przez panią Zofię.

Anioły Zofii Tabaszewskiej Gołebiowskiej
 
Wystawę oglądać można w godzinach otwarcia Muzeum Ziemi Wisnickiej, po wcześniejszym uzgodnieniu z przewodnikiem.

 

Zofia Gołębiowska – Tabaszewska. Urodzona w Bielsku – Białej. Absolwentka Liceum Pedagogicznego, ukończyła polonistykę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu.    
Od 1973 do 2005 roku pracowała w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu jako nauczyciel – polonista. Od 1992 roku, obok pracy pedagogicznej, zajmuje się działalnością plastyczną.
W latach 2003, 2004, 2005, brała udział w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Myślenicach, w 2005 roku ponadto w plenerze ceramicznym w Nowym Wiśniczu. W listopadzie 2005 roku została przyjęta w poczet artystów plastyków zrzeszonych w Związku Artystów Plastyków „Sztuka Użytkowa” w Toruniu.
Miała dotąd 36 wystaw indywidualnych, m.in.: w Tarnowie, Krakowie, Myślenicach, Bielsku – Białej, Nowym Wiśniczu, Suchej Beskidzkiej, Bochni, Chrzanowie, Libiążu.    
Wystawy poplenerowe: „Ceramiczne Dialogi” na Zamku w Wiśniczu oraz wystawy Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w kraju i za granicą (Ukraina i Słowacja).
Od 3 lat prowadzi grupę teatralną w Tarnowie Mościcach.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz