I Międzyświetlicowy Turniej o warzechę Bartłomieja Bartoliniego

Wakacje, wakacje – czas relaksu, zabawy i ciekawie spędzonego czasu. Na brak atrakcji nie mogli narzekać uczestnicy I Międzyświetlicowego Turnieju „ O warzechę Bartłomieja Bartoliniego”, który odbył się 25 czerwca 2009 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Wzięło w nim udział osiem drużyn ze świetlic w Wiśniczu Małym, Królówce, Olchawie, Kopalinach, Starym Wiśniczu, Kobylu, Muchówce, Połomiu Dużym. W składach drużyn znalazły się dzieci i młodzież uczestnicząca z zajęciach poszczególnych placówek.
I Międzyświetlicowy Turniej  o warzechę Bartłomieja Bartoliniego 

Nad przebiegiem zabawy i oceną zaplanowanych zadań czuwali organizatorzy – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu Wiśniczu i opiekunowie – pracownicy świetlic.
Konkurencje były różnorodne. Należało wykazać się wiedzą o potrawach regionalnych, ziołach, rozwiązać krzyżówkę o temacie kulinarnym, rozpoznać smak potraw, odpowiedzieć na zestaw wylosowanych pytań czy ubić pianę na czas. Jedna z konkurencji – sztafeta sprawnościowa z motywem kulinarnym odbyła się na placu przy Zespole Szkół w Starym Wiśniczu. Wszyscy zakosztowali moc zabawy, jednak założeniem turnieju było wyłonienie laureata „Warzechy Bartłomieja Bartoliniego”. Trofeum to wywalczyła Świetlica Wiejska w Kobylu.
Laureatom gratulujemy a wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wakacyjnych zajęciach proponowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz