Legendy Bocheńskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W ostatnim tygodniu roku szkolnego Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Wiśniczu zachęcała młodsze dzieci do wakacyjnego zwiedzania Bochni i znajdującej się w niej kopalni soli. Stało się to za sprawą akcji „Cały Wiśnicz czyta dzieciom”.
„Pierścień księżnej Kingi”, „Dar króla Kazimierza” i „Skarbnikowe sądy” to legendy Ewy Stadtmüller, które przybliżyły słuchaczom powstanie kopalni soli w Bochni, warunki pracy przy wydobyciu soli, troskę króla o pracujących tam górników, postać Skarbnika. Uważni słuchacze dowiedzieli się, dlaczego na bocheńskim rynku stoi pomnik króla Kazimierza Wielkiego.
 

 

We wtorek 16 czerwca „Legendy Bocheńskie” przez trzy godziny czytane były w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Brzękowskiego w Nowym Wiśniczu. Wysłuchały ich licznie zgromadzone dzieci z przedszkola i uczniowie klas 0–III z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu. Czytali dla nich: Leszek Marszałek dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Bernadetta Macheta z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni, Andrzej Sołczykiewicz komendant komisariatu policji w Nowym Wiśniczu, Zuzanna Siwa z-ca kierownika poczty w Nowym Wiśniczu, Agnieszka Odrzywałek z-ca dyrektora Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Barbara Klasa członek TMW.
Dzieci z wielkim skupieniem słuchały legend czytanych im przez zaproszonych gości. W podziękowaniu od wdzięcznych słuchaczy czytający otrzymali kwiatka lub laurkę.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz