VII Wiśnicki Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

3 czerwca 2009 roku w auli domu parafialnego w Nowym Wiśniczu spotkać można było całą plejadę postaci bajkowych: Czerwonego Kapturka, Brzydkie Kaczątko, Wilka, Babę Jagę, Królewnę Śnieżkę, krasnoludków aż 14 i wiele, wiele innych. Związane to było z odbywającym się Wiśnickim Przeglądem Teatrzyków Dziecięcych. W VII Przeglądzie udział wzięło 7 grup teatralnych i ponad 100 młodych aktorów.

 

        Występy rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Nowym Wiśniczu przedstawieniem „Brzydkie Kaczątko”, przygotowanym przez Annę Smęda i Agatę Krotos. Uczniowie klasy III „c” Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, pod kierunkiem Renaty Solak wystawili sztukę „Nie ma tego złego”, w której poznajemy nowe, nieznane nam oblicza popularnych bohaterów naszych bajek. Mała aktorka, cudownie wcielająca się z postać Baby Jagi w przedstawieniu „Baba Jaga u dentysty” zachęcała, myślę że skutecznie, do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Pomagali jej w tym inni uczniowie klas zerowych z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, przygotowani przez Małgorzatę Rogala i Mariolę Przechrzta.

         Następnie widzowie obejrzeć mogli „Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków” aż w dwóch wykonaniach. Najpierw wystąpił teatrzyk „Kulturka” z Królówki pod kierunkiem Anny Kukla i Jolanty Karasińskiej, a później troszkę inną wersję zaprezentowała kl.V ze Szkoły Podstawowej w Muchówce. Grupę przygotowała Magdalena Jarmuła.  Czerwonego Kapturka – poliglotę, mówiącego w trzech językach poznaliśmy dzięki uczniom klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Chronowie, którzy pod okiem Ewy Zygmunt wystawili współczesną wersję „Czerwonego Kapturka”. Przegląd zakończył występ uczniów kl. 0  z Zespołu Szkół w Kobylu, którzy przyjechali do nas z przedstawieniem „Na jagody” przygotowanym przez Zofię Nowak. Przygotowanie młodych aktorów, ich zaangażowanie, barwne stroje i dekoracje sprawiły, iż licznie zgromadzona publiczność bawiła się doskonale. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe, oraz słodki upominek. Fundatorami nagród byli: Towarzystwo Miłośników Wiśnicza oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Wiśniczu. Efekty ciężkiej pracy nauczycieli i młodych aktorów podziwiać mogła licznie zgromadzona publiczność dzięki sali udostępnionej nam przez księdza proboszcza Krzysztofa Wąchałę. O nagłośnienie sali zadbali pracownicy MOK w Nowym Wiśniczu.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz