Piknik rodzinny w Zespole Szkół w Starym Wiśniczu

Dnia 30 maja 2009 roku w godzinach popołudniowych w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Baw się razem z nami”.
Do wspólnej zabawy zaproszono przedstawicieli władz samorządowych, nauczycieli, uczniów zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 7 z Bochni wraz z panią v-ce dyrektor, wielu innych gości oraz oczywiście rodziców.
 
Piknik rodzinny w Zespole Szkół w Starym Wiśniczu 

Piknik rozpoczął marsz na orientację po Ziemi Wiśnickiej. Uczestnicy pod opieką nauczycieli, mogli delektować się pięknem krajobrazu i zabytków naszej gminy. Jednocześnie musieli wykazać się umiejętnościami w posługiwaniu się mapą i znajomością historii regionu. Najlepszymi w tej konkurencji okazali się uczniowie klasy VI a ze Starego Wiśnicza, II miejsce zdobyli uczniowie szkoły podstawowej nr 7 w Bochni. Jako trzeci przybyli na miejsce uczniowie klasy V i VI b ze Starego Wiśnicza.
Na godzinę 15 zostali zaproszeni rodzice uczniów klas nauczania zintegrowanego. Z okazji Dnia Matki i Ojca dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, teatralne, wokalne i językowe. Wzruszenie malowało się w oczach licznie przybyłych rodziców, dziadków i opiekunów. Program zakończono wspólnym  odśpiewaniem „Sto lat” oraz wręczeniem przygotowanych przez dzieci upominków.
Kolejną atrakcją sobotniego popołudnia był pokaz mody pod hasłem „Pokaż mi swoją szafę, a powiem Ci….” przygotowany przez uczniów gimnazjum. Przed widzami zaprezentowały się modelki w strojach z różnych epok oraz w kreacjach współczesnych, inspirowanych modą sprzed lat. Muzyka i taniec z minionych epok sprawiły, że widzowie choć na chwilę mogli się przenieść w przeszłe wieki. Pokazowi towarzyszył konkurs wiedzy o modzie. Czas przeznaczony na prace konkursowe umilał występ uczennic gimnazjum, które wykonały piosenki w języku angielskim i niemieckim. Każde wyjście modelki w trakcie pokazu wzbudzało wielki entuzjazm publiczności, która reagowała gromkimi brawami i okrzykami zachwytu. Oklaski nie ustawały również w trakcie występu zespołu TOP GIRLS, który zaprezentował dynamiczny i widowiskowy układ taneczny.
Ważnym punktem pikniku były zabawy sportowo-rekreacyjne z udziałem rodziców. Największe emocje towarzyszyły meczowi piłki nożnej rodzice – uczniowie. Zaciętą walkę zakończył wynik, z którego niewątpliwie cieszyli się uczniowie. Otrzymali oni puchar ufundowany przez Dyrektora Szkoły. Dodatkową atrakcją zabawy były: pokaz walk karate i prezentacja samochodu rajdowego.
W trakcie trwania pikniku na kiermaszu można było nabyć prace, które pod opieką nauczycieli wykonywali uczniowie ZS w Starym Wiśniczu. Dla wszystkich chętnych przygotowano potrawy z grilla, gorące danie i ciasta.

W ciepły majowy wieczór w pogodnej atmosferze zakończył się rodzinny piknik zorganizowany przez dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Wielkie podziękowania należą się prywatnym sponsorom i instytucjom, które wsparły tą inicjatywę.    

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz