Śpiewana Droga Krzyżowa

W niedzielne popołudnie 29 marca 2009 r. w Wiejskim Domu Kultury w Królówce „Perełki Przemienienia”, kapela pod kierunkiem Albina Kiełtyki oraz młodzież z Zespołu Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce, wspólnie z księdzem katechetą, przygotowali drogę krzyżową wg scenariusza opracowanego przez alumnów WSD w Tarnowie pt „ Ślad losu”.

Śpiewana Droga Krzyżowa 

Piękna i głęboka w treści religijna i filozoficzna inscenizacja pozwoliła licznie zgromadzonej publiczności przeżyć chwile zadumy nad własną postawą religijną, głębią wiary i postawą człowieka.
Świetne wykonanie wokalne, wysoki poziom narracji, scenografia, w całości dały niezwykły efekt.
Burmistrz Nowego Wiśnicza dziękując wykonawcom w imieniu wszystkich odbiorców zwrócił uwagę na wiklinowy krzyż, który stanowił centrum dekoracji. Krzyż ten określił jako niezwykły i piękny, bo spleciony jak los człowieka z wielu elementów, z fragmentów udziału w krzyżu wielu osób, piękny, bo lekki.
Przekazał wszystkim w Królówce życzenia na zbliżające się Święta. Życzył zdrowia, pomyślności, głębokiej refleksji nad krzyżem, który dotyka prawie każdego człowieka, jest jego udziałem. Jeśli mamy go doświadczać – niech dla wszystkich będzie piękny i lekki jak ten wiklinowy

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz