Królówka – Dzień Patrona Szkoły

    Dziś w Królówce niezwykle uroczyście świętowany był Dzień Patrona Zespołu Szkół im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce.
    Odchody Dnia Patrona rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Królówce o godzinie 8.00. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły na dalsze uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, przybyłych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów przywitała pani dyrektor Danuta Duś. Po niej głos zabrał Burmistrz Nowego Wiśnicz Stanisław Gaworczyk, który podkreślił wkład Kazimierza Brodzińskiego i Jana Matejki w kształtowanie polskiej i lokalnej kultury.
 
Królówka - Dzień Patrona Szkoły  

    W dalszej części uroczystości odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kazimierzu Brodzińskim, wzięli w nim udział uczniowie gimnazjum w Starym Wiśniczu, Leszczynie i Królówce, wyłonieni w szkolnych eliminacjach. Największą wiedzą na temat życia i twórczości prekursora polskiego romantyzmu wykazali się gospodarze: Andrzej Kotara, Jakub Dziedzic i Paulina Zelek, zdobywając trzy pierwsze miejsca.
    W części artystycznej uczniowie szkoły wraz z nauczycielami przygotowali prezentację zatytułowaną „Pamięć o Śpiewaku Wiesława w jego domowej ojczyźnie. Uroczystości uświetnili także swoim występem przedstawiciele Orkiestry Dętej z Królówki: Andrzej Czuban z dziećmi oraz Kapela Królewianie.
Na zakończenie odbyła się degustacja potraw regionalnych.
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz