Symbole odradzającego się życia

    16 marca 2009 roku w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu odbyły się warsztaty „Symbole odradzającego się życia”.
    Radość organizatorów potęguje fakt, że jest tak wielu nauczycieli, instruktorów i wychowawców pragnących pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie tradycji, zwyczajów i obrzędów naszego regionu.
 
Warsztaty w OER w Starym Wiśniczu

    Warsztaty składały się z kilku części. Prelekcję do tematu poprowadziła Bernadetta Błoniarz. Przybliżyła uczestnikom znaczenie symboli wielkanocnych, tych z którymi spotykamy się w okresie Wielkiego Tygodnia i Świat Wielkanocnych. W części praktycznej pani Janina Chojnacka pokazała, jakie możliwości daje bibuła, by przygotować kwiaty, które wykorzystać możemy do dekoracji palm, koszyczków czy stołów wielkanocnych. W tajniki wykonywania baranków wprowadziła wszystkich Monika Trzeciak. Podała receptury do wykonania dobrej plastycznej masy solnej i podpowiedziała jak kleić i łączyć elementy w gotowe formy. Trudno dziś sobie wyobrazić Święta Wielkanocne bez pisanek. Również ten rodzaj plastyki obrzędowej Świąt Wielkanocnych mogły panie poznać i własnoręcznie wykonać na warsztatach.
    Życzymy, aby zdobyta wiedza owocowała w dalszej pracy pedagogicznej.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz