Turniej Wiedzy Pożarniczej

    16 marca 2009 roku w ratuszowych piwnicach po raz pierwszy odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.
    Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej 

    W wiśnickich eliminacjach uczestniczyło 17 osób w dwóch kategoriach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych i II grupa – uczniowie szkół gimnazjalnych. Ich wiedzę z zakresu pożarnictwa sprawdzało Jury w składzie: dh Edward Oświęcimka, dh Henryk Dejnak oraz dh Janusz Warzecha.
    Konkursowe zmagania przebiegały w dwóch etapach. Zadaniem uczestników podczas pierwszego etapu było rozwiązanie testu. W drugim etapie, do którego przeszły osoby, które najlepiej rozwiązały test, uczestnicy odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. Najlepsza spośród uczniów szkół podstawowych okazała się Monika Stara z Muchówki, a spośród gimnazjalistów Małgorzata Bienias z Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych będą reprezentowali naszą gminą w eliminacjach powiatowych.
    Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy wiedzy oraz chęci do nauki, a nauczycielom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci i młodzieży do zawodów.

WYNIKI TURNIEJU:


I grupa wiekowa (10 – 13 lat)

  1. Sylwia Szewczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Muchówce
  2. Monika Stara – Publiczna Szkoła Podstawowa w Muchówce
  3. Agnieszka Sułek – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu

II grupa wiekowa (14 – 16 lat)

  1. Małgorzata Bienias – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
  2. Patrycja Klupa – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu
  3. Dawid Cholewa – Zespół Szkól im. Ks. Jana Twardowskiego w Kobylu

 

 

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz