Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Królówce

    Dyskusyjny Klub Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i Bibliotek Wojewódzkich, adresowany do czytelników korzystających z bibliotek publicznych. Pomysł klubów oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólne czytanych książkach. Przy tym nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek, oraz zachęcenie do kreowania mody na czytanie.
 
Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Królówce
 

    W bibliotece filialnej w Królówce Klub Książki działa od września 2008 roku, skierowany jest do młodych czytelników uczęszczających do ostatniej klasy szkoły podstawowej, oraz gimnazjum. Spotkania klubowiczów odbywają się raz w miesiącu, omawiane są na nich wcześniej wybrane przez młodzież pozycje książkowe. Dotychczas odbyły się trzy spotkania, na których klubowicze dyskutowali na temat następujących książek: jako pierwsza analizowana była książka Teda Hughelsa pt: „Pogromca snów i inne opowieści o stworzeniu świata”, kolejną książką była pozycja autorstwa Liliany Bardijewskiej pt: „ Dom ośmiu tajemnic”.
 
 
 Na ostatnim spotkaniu, które odbyło się w piątek 27 lutego 2009 roku, klubowicze dyskutowali na temat książki Rafała Witka, nagrodzonej w I edycji ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na powieść dla młodzieży zatytułowanej „Cudnie paskudnie”. Pozycja ta podejmuje trudny niełatwy dorastania młodzieży, trudnych wyborów, jest dla młodzieży ostrzeżeniem. Opowieść ta zdaniem klubowiczów dzięki swojej prostocie jest powieścią wzruszającą i zmuszającą do głębokich refleksji.
 
Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Królówce
Kolejne spotkanie DDK zaplanowane jest na piątek 20 marca 2009 roku, klubowicze będą dyskutowali na temat książki Ewy Przybylskiej zatytułowanej „Dotyk motyla”.
Pragniewmy zaznaczyć, że lista uczestników spotkań zgodnie z ideą programu jest otwarta, każdy kto chciałby wziąć udział w dyskusji, lub chwilowo chciałby być jej biernym odbiorcą może przyjść na spotkanie.
 
 
Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Królówce
 
Dyskusyjny Klub Książki w bibliotece w Królówce 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz