Tłusty czwartek w Ośrodku Edukacji Regionalnej

    Tłusty czwartek przypomina, że już w kolejną środę rozpocznie się Wielki Post. Dawniej w karnawale, aż do środy popielcowej jadło się dużo tłustych potraw. Dzisiaj tłusto i słodko jest na pewno w tym jednym dniu w roku – w tłusty czwartek, kiedy należy zjeść choćby jednego pączka, by wiodło się cały rok.
    Wielu z nas w tym dniu przywołuje w pamięci domy swoich babć lub mam wypełnione zapachem pieczonych pączków nadziewanych konfiturą. Takiego zapachu i smaku domowych pączków zaznały dzieci uczestniczące w feryjnych zajęciach na Świetlicach Wiejskich w Gminie Nowy Wiśnicz, które 19 lutego przyjechały do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Tutaj czekał je tłusto-słodki poczęstunek, w którego przygotowaniu same uczestniczyły.
 
Tłusty czwartek w Ośrodku Edukacji Regionalnej 

    Nim jednak posmakowały słodkich specjałów wykonały bibułkowe kwiaty do dekoracji biesiadnego stołu, uczyły się składania serwetek oraz nakrywania stołu. Dzień wypełniony był pracą, ale stał się również miłym spotkaniem towarzyskim, gdzie wspólnie pracowali i bawili się biesiadnicy z różnych miejscowości naszej gminy.

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz