Ferie w Połomiu

    W czasie ferii świetlice cieszą się większą frekwencją odwiedzających. Zaglądanie do świetlic jest również częstsze, jeżeli oferta programowa dla dzieci i młodzieży jest ciekawa.
    Ferie zimowe już prawie na półmetku, chciałabym więc, krótko przedstawić to, co udało się dotychczas zorganizować w Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym.
    Odbyły się już pierwsze zajęcia taneczne dla dzieci, które będą kontynuowane w każdy wtorek o godzinie 15.00. Młodzież szkolna miała również możliwość poznania nowych elementów tańca dyskotekowego, które mogła zaprezentować podczas zorganizowanej dla nich dyskoteki karnawałowej.
     W środę 18 lutego odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Uczestnicy chętnie brali udział w zabawach muzycznych oraz licznych konkursach, w których mogli wygrać różne atrakcyjne nagrody. Konkursy były odpowiednio dobrane do każdej kategorii wiekowej, tak, aby każdy uczestnik miał szansę zdobycia nagrody. Nagrody rzeczowe, które tak bardzo uatrakcyjniły zabawę przekazała hurtownia materiałów biurowych i zabawek EURO TRADER z Krakowa, oraz Bank Spółdzielczy Rzemiosła z Nowego Wiśnicza.
 
zabawa karnawałowa dla dzieci 

 

    W czwartek 19 lutego grupa uczestników świetlicowych zajęć wzięła udział we wspólnym pieczeniu pączków i faworków, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu. Tłusty czwartek spędziliśmy w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu. Uczestnicy zajęć mogli sami piec karnawałowe pyszności, zapoznać się z dawnymi tradycjami obchodzenia karnawału, nauczyć się zdobienia i nakrywania stołu, przy którym biesiada stała się jeszcze bardziej smakowita. Zdjęcia z tego dnia zobaczyć możecie tutaj.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz