W cieniu Bożego Narodzenia

    W Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu odbyło się spotkanie zatytułowane „W cieniu Bożego Narodzenia”. Mogliśmy na nim zobaczyć występ grupy teatralnej z Tarnowa – Mościc w przestawieniu „Pasterze szli”. Publiczność owacyjnie przyjęła spektakl. Ogrom pracy w przygotowanie widowiska włożyli: pani Zofia Gołębiowska – Tabaszewska i kapitan Andrzej Jeleń. Wszyscy wspólnym śpiewaniem zakończyli okres kolędowania, który w tradycji kończy się 2 lutego, świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 
 

 Tematem drugiej części spotkania były świece z kolekcji pani Agnieszki Kaczmarczyk, na co dzień pracującej jako nauczyciel historii w Zespole Szkół w Starym Wiśniczu. Zbieractwem zajęła się będąc jeszcze w szkole średniej. Wtedy jej zainteresowanie skierowane były w stronę porcelanowych filiżanek. Świece zaczęła gromadzić znacznie później. Przywoziła je z różnych miejsc, które zwiedzała, otrzymywała w prezencie od przyjaciół i znajomych, kupowała. Każda z prezentowanych na wystawie świec ma swoją historię.
    Kolekcję można oglądać do 6 lutego od godz. 8.00 do 12.00. Istnieje również możliwość oglądania w innych godzinach po uzgodnieniu telefonicznym z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Wiśniczu.
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz