Przyszłość nieotwarta

    Przyszłość nieotwarta to tytuł 258 Krakowskiego Salonu Poezji, na którym aktorzy teatru im. Juliusz Słowackiego w Krakowie, Przemysław Chojęta i Tadeusz Zięba, prezentowali poezję Jana Brzękowskiego, poety prozaika i teoretyka sztuki, urodzonego 18 grudnia 1903 roku w Nowym Wiśniczu.
 
Krakowski Salon Poezji 

    Gospodarze Salonu Anna Dymna, Anna Burzyńska, Józef Opalski i Bronisław Maj przypomnieli w czasie spotkania bliżej nieznaną część twórczości poetyckiej Jana Brzękowskiego. Tadeusz Zięba recytował poezję oddzielając poszczególne wiersze grą na gitarze i śpiewem. Inne wiersze recytował Przemysław Chojęta absolwent Warszawskiej Akademii teatralnej. Świetnym akompaniamentem akordeonowym popisał się Andrzej Włodarz, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie.
 
 

    W salonie uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Nowym Wiśniczu a burmistrz przypomniał fakt, że Jan Brzękowski jako dziecko mieszkał w Wiśniczu, w budynku, w którym obecnie mieści się urząd, przekazał również wszystkim zebranym pozdrowienia od mieszkańców Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz.

 

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz