Powiatowy opłatek PSL

    Dnia 24 stycznia 2009 roku odbył się w Nowym Wiśniczu I Powiatowy Opłatek Polskiego Stronnictwa Ludowego, promujący Gminę Nowy Wiśnicz.
    Oficjalna i artystyczna część odbyła się w sali widowiskowej MOK. W spotkaniu wzięli udział: Sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego dr Władysław Kosiniak Kamysz, Poseł na Sejm RP Wiesław Woda, Starosta Bocheński Jacek Pająk, Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz Stanisław Gaworczyk, Wójtowie Gmin Powiatu Bocheńskiego, Prezes Powiatowy PSL Roman Kotowicz oraz Prezesi gminni z terenu Powiatu Bocheńskiego, a także wielu dostojnych gości.
    Spotkanie zorganizował i otworzył Prezes Gminny PSL Tadeusz Kozioł. Uroczyście witając przybyłych gości, nadmienił że zjazd odbywa się w Nowym Wiśniczu, staropolskim grodzie, z którego wywodziło się wielu działaczy ludowych, którzy walczyli i zginęli dla poprawy życia ludności, jak również że PLS to jedna duża rodzina, która istnieje już 114 lat. Następnie głos zabrał Burmistrz Nowego Wiśnicz, który również serdecznie powitał gości oraz wspomniał o dobrej współpracy pomiędzy Stronnictwem Gminnym a Gminą Nowy Wiśnicz. Później głos zabrali: Prezes Powiatowy PSL, Sekretarz Naczelnego Komitetu Wykonawczego dr Władysław Kosiniak Kamysz, Poseł Woda, który wspomniał o tradycjach Polskiego Stronnictwa ludowego, Członek Rady naczelnej ludwik Węgrzyn. Ciepłe i nawołujące do współpracy słowa skierował do zebranych Starosta Bocheński Jacek Pająk.
    Po wystąpieniach gości, bardzo ciekawy i profesjonalny program artystyczny przedstawiła grupa kolędnicza z Królówki.
    Następnie goście wspólnie udali się do restauracji „Hetmańska” wraz z ks. Proboszczem Księdzem Wąchałą na poświęcenie opłatków, życzenie i Staropolską Wiśnicką Gościnność przygotowaną przez właścicieli restauracji.

 

 psl

 

 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz