XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kobylu

    Uczniowie gimnazjum i nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Kobylu wspierali XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
    Od bladego świtu do późnego popołudnia w niedzielę 11 stycznia 2009 szkolni wolontariusze pod opieką nauczycieli zbierali datki do puszek na ulicach Nowego Wiśnicza, w Kobylu, Chronowie, Porębie Spytkowskiej, Starym Wiśniczu, Muchówce, Lipnicy Murowanej, Rajbrocie, Żegocinie oraz na stoku narciarskim w Laskowej.
 
 

    Mieszkańcy tych miejscowości okazali się hojnymi darczyńcami i wolontariusze pobili kolejny rekord. W tym roku zebrali kwotę 12 560,78 zł oraz 12 euro!
    Podsumowaniem dnia były imprezy sportowe zorganizowane w szkolnej hali sportowej w Kobylu. Zgodnie z hasłem XVII Finału WOŚP "W zdrowym ciele zdrowy duch" zorganizowano zajęcia sportowe uczniom oraz wszystkim mieszkańcom Kobyla i Chronowa.
 
 
 
 
    O godzinie 15:30 odbył się mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Następnie rozegrano mecze piłki halowej mężczyzn.
W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny:
  • ojcowie uczniów z Kobyla i Chronowa,
  • strażacy z OSP w Kobylu,
  • juniorzy z klubu „Czarni Kobyle”
  • oraz uczniowie szkoły.
   
 
 
    Ponadto każdy, kto w tym dniu odwiedził szkołę mógł pozować do własnego portretu lub karykatury wykonywanych przez Żanetę Szczecińską – uczennicę Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu.
    Wolontariuszom dopisywała pogoda i dobry humor, a hojne datki sprawiały wiele radości. Jak zapewniają wolontariusze, darczyńcy okazali im wiele serca i życzliwości.
 
 
 
 
 
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz