Regionalizm poznawany przez młodzież z Królówki

    W niedzielę 21 grudnia 2008 roku w godzinach popołudniowych w Wiejskim Domu Kultury im. Kazimierza Brodzińskiego w Królówce odbyło się podsumowanie zrealizowanego przez młodzież zespołu szkół w tej miejscowości projektu, którego celem było poznanie bogactwa regionalnych obrzędów związanych ze zbliżającymi się świętami.
 
Regionalizm poznawany przez młodzież z Królówki
 

    O założeniach programu i jego realizacji opowiedziała na wstępie dyrektor Zespołu Szkół w Królówce pani mgr Danuta Duś, która była również koordynatorem działań i organizatorem podsumowania.  
    Pięknie wykonane jasełka, wspaniałe stroje, dopracowane teksty, dobra dykcja, a także wytęp chóru "Królewskie Słowiki" oraz okolicznościowy kiermasz, stanowiły elementy bogatego programu, na który przybyło wielu mieszkańców Królówki, władze samorządowe, ksiądz proboszcz oraz ksiądz katecheta z parafii Przemienienia Pańskiego w Królówce.
    Na szczególną uwagę zasłużyła również królewiecka kolęda, która połączyła świetną inscenizację młodzieży z muzyczną oprawą Kapeli Ludowej z Królówki.
    Na zakończenie podziękowania społeczności szkoły oraz gratulacje i najlepsze życzenia mieszkańcom Królówki przekazał Burmistrz Nowego Wiśnicza. Nawiązując do obejrzanych jasełek, życzył wszystkim zdrowia, a więc jasełkowo bardzo niskiej aktywności „śmierci” oraz szczęścia, a więc jasełkowo małej aktywności „diabła”.
Fotografie wykonane w trakcie realizacji projektu, prezentowane będą również w innych miejscach na terenie Gminy Nowy Wiśnicz.
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz