Anioły Bożego Narodzenia

    W dniu 17 grudnia 2008r. w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu ogłoszono wyniki X Gminnego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Anioły Bożego Narodzenia”. Do konkursu przedstawiono czternaście stoisk, na których znajdowało się blisko dwieście prac.
 
 

 

    Jury pracujące w składzie: Monika Trzeciak, Sabina Morońska, Agnieszka Żołna – Zdunek oraz Bernadetta Błoniarz miało duży dylemat przy wyłanianiu laureatów. Nagrody rozdano w dwóch kategoriach.
 
 
    Za stoisko przyznano cztery równorzędne nagrody dla: Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Zespołu Szkół w Królówce, Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach i Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej oraz wyróżnienie dla Świetlicy Wiejskiej w Olchawie.
 
    Nagrody za anioły otrzymali: Kamila Bednarz, Marlena Bienias, Marzena Kokoszka z  Zespołu Szkół w Starym Wiśniczu, Wojciech Kuliś, Karolina Wielgus, Paulina Zaleśna, Iwona Chorąży  z Zespołu Szkół w Królówce,  Rodzina Żołnów, Halina Noga ze Świetlicy Wiejskiej w Leksandrowej, Marzena Chrzan i Paulina Oświęcimka ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym, Przedszkole Samorządowe w Nowym Wiśniczu za anioły na choince, Marta Zambrowska ze  Świetlicy Wiejskiej w Kopalinach, Ola Wyrwa , Malwina Michno, Karina Kostuch,  Zuzanna Proficz, Krystyna Wnęk – Majewska, Gabriela Krzysiek, Wojciech Dębosz, Paulina Zagórska, Anna Moroz, Karol Kluba z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu, Świetlica Wiejska w Kobylu, rodzina Mochlów – Świetlica Wiejska w Muchówce, Krzysztof Nakielny – Świetlica Wiejska w Olchawie, WDK w Królówce.
 
 
    Wszystkim laureatom dyplomy oraz nagrody wręczył Burmistrz Nowego Wiśnicza Stanisław Gaworczyk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Wiśniczu Jerzy Łacny.
    Wszystkie prace oglądać można na wystawie w OER do 9 stycznia 2009 r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz