Lekcje muzealne

    Od połowy października w Muzeum Ziemi Wiśnickiej odbywają się lekcje muzealne p.t. ,,Wiśnicz moja mała Ojczyzna”, w czasie których młodzież z Liceum Plastycznego i Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu i Chronowie maluje bombki choinkowe z motywami wiśnickiej architektury, legendami i elementami patriotycznymi. Organizatorami lekcji są: Renata Jonak – kustosz Muzeum Ziemi Wiśnickiej i Ryszard Goliński – nauczyciel malarstwa i rysunku w Liceum Plastycznym. Lekcje odbywają się przy współpracy z wychowawczyniami klas: Haliną Rodzaj, Barbarą Mech, Renatą Solak i Beatą Fielek.
 
LEKCJE MUZEALNE 

    Wszystkie bombki choinkowe malowane w czasie lekcji wezmą udział w konkursie i wystawie zorganizowanej w Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Osoby, których prace wyróżniają się ciekawym pomysłem i wykonaniem otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie brali udziału w lekcjach muzealnych, ale chcą zaprezentować swoje prace na wystawie by wzięli udział w konkursie na najładniejszą ręcznie malowaną bombkę choinkową z motywami wiśnickimi. Prace można przynosić do końca listopada do Muzeum Ziemi Wiśnickiej przy ul. Zamkowej 13.
 
LEKCJE MUZEALNE
 
LEKCJE MUZEALNE
 
LEKCJE MUZEALNE
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu w trakcie lekcji muzealnych z organizatorami lekcji: Ranatą Jonak – kustosz Muzeum Ziemi Wiśnickiej, Ryszardem Golińskim – nauczycielem malarstwa i rysunku w Liceum Sztuk Plastycznych i Haliną Rodzaj – wychowawczynią III klasy. 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz