Warsztaty muzyczne w Zespole Szkół w Królówce

    W minioną sobotę, tj. 15 listopada, w Zespole Szkół w Królówce odbyły się warsztaty muzyczne dla dyrygentów chórów szkolnych z małopolski, którzy biorą udział w projekcie „Śpiewająca Polska”.
    Warsztaty obejmowały pracę z chórem „Królewskie Słowiki” tzw. zespoły wokalne oraz emisję głosu dla dyrygentów. Pod okiem fachowców chórzyści oraz dyrygenci szlifowali swój warsztat muzyczny oraz pracowali nad repertuarem obowiązkowym, który zostanie wykonany przez wszystkie chóry biorące udział w projekcie, 13 grudnia o godz. 12.00 w auli Jana Pawła II w Łagiewnikach.

WARSZTATY MUZYCZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W KRÓLÓWCE 

 

Zajęcia te prowadzili:
  • Izabela Szota – Koordynator Regionalny Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska”, dyrektor PSM I stopnia w Wieliczce,
  • Ludmiła Staroń – Filharmonia Krakowska
  • Ad. Marceli Kolaska – Akademia Muzyczna Kraków.

 

WARSZTATY MUZYCZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W KRÓLÓWCE

   WARSZTATY MUZYCZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W KRÓLÓWCE

 

    Wszystkich przybyłych do naszej szkoły gości, powitała Pani Dyrektor Danuta Duś oraz Pani Wicedyrektor Elżbieta Wołek. Po skończeniu zajęć wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.
    Dyrygenci działający w programie „Śpiewająca Polska” podkreślali: „bardzo gościnna, piękna szkoła w Królówce, bardzo dobrze prowadzony chór przez Panią Katarzynę Adamczyk”. Izabela Szota na pożegnanie pogratulowała wspaniałych, muzykalnych dzieci i młodzieży oraz podziękowała za tak miłe i ciepłe przyjęcie.
    Zapraszam wszystkich w sobotę 13 grudnia do Łagiewnik, gdzie od 12.00 do 14.00 będzie można posłuchać małopolskich chórów szkolnych biorących udział w projekcie „Śpiewająca Polska”.

WARSZTATY MUZYCZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W KRÓLÓWCE

WARSZTATY MUZYCZNE W ZESPOLE SZKÓŁ W KRÓLÓWCE 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz