Warsztaty dla nauczycieli – Anioł w kulturze

    Tematem, który został przybliżony nauczycielom na warsztatach zorganizowanych 12 listopada 2008 r. w Ośrodku Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu, był „Anioł w kulturze”.
 
Anioł w kulturze
    O funkcjach, jakie spełniają anioły, hierarchii chórów anielskich i o aniołach Bożego Narodzenia opowiedziała Pani Bernadetta Błoniarz. Anioły były inspiracją do wielu twórczych poszukiwań w różnych rodzajach sztuki dla całej rzeszy artystów, w tym i tych ludowych, samorodnych. Gdy zaczynał się adwent trzeba było już myśleć o przygotowaniu ozdób na choinkę. Zręczne palce pań domu potrafiły wyczarować niejedno cudeńko ze słomek, bibułki, sznurka czy ciasta.
 
Anioł w kulturze 

    Na warsztaty do Starego Wiśnicza zaproszono Panią Janinę Chojnacką, dla której tradycja wykonywania ozdób bożonarodzeniowych jest ciągle żywa. Podzieliła się z nauczycielami swoim doświadczeniem w wykonywaniu bibułkowych aniołków, zachęcała do poszukiwania własnych rozwiązań tematu.
 
Anioł w kulturze 
 
Anioł w kulturze 

    Drugą osobą, która pokazywała nauczycielom ciekawy sposób wykonywania ozdobnych aniołków była Pani Monika Trzeciak. Wykonała je wraz z nauczycielami w technice metaloplastycznej. Inspirowała do wykorzystania różnych materiałów i łączenia ze sobą w oryginalny, innowacyjny i twórczy sposób.
 
Anioł w kulturze 
 
Anioł w kulturze
 
Anioł w kulturze 

    Ze spotkania nauczyciele wynieśli wiele nowych wiadomości i pomysłów na przedstawienie nowych wizerunków „Bożych Posłańców”. Mamy nadzieję, że będą im pomocne i wykorzystają je w pracy z dziećmi i młodzieżą.

 Anioł w kulturze

Anioł w kulturze

Anioł w kulturze

{mosimage} 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz