OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NOWYM WIŚNICZU

     11 listopada w Nowym Wiśniczu odbyła się uroczystość z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości. O godzinie 12.00 władze samorządowe z burmistrzem Stanisławem Gaworczykiem, dyrektorami instytucji, prezesami stowarzyszeń, dyrektorami szkół, nauczycielami i młodzieżą złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem na wzgórzu zamkowym.
     O godzinie 17.00 licznie zgromadzeni goście i mieszkańcy Wiśnicza wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawianej przez Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Biskupa Wiktora Skworca, który również objął honorowym patronatem wystawę zatytułowaną: ,,Jan Paweł II w twórczości prof. Czesława Dźwigaja” otwartą na wiśnickim zamku.
     Wernisaż, osiągnął rekordową frekwencję. Na wernisaż, oprócz władz samorządowych przybył starosta bocheński Tomasz Całka, Infułat Jerzy Bryła, ks. dr Adam Kokoszka, nauczyciele, dyrektorzy wielu instytucji, muzealnicy. Wystawę otworzył Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Krzysztof Ślusarek.
     Prof. Czesław Dźwigaj niedawno prezentował wystawę w Pałacu Sztuki w Krakowie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na wiśnickim zamku wystawę będzie można oglądać przez rok. Na wystawie zaprezentowano monumentalne projekty pomników Jana Pawła II w skali 1:1. Twórczość Profesora poświęcona Ojcu Świętemu jest przeogromna. Artysta zrealizował ponad 60 pomników Papieża – Polaka w Polsce i za granicą. Warto również zobaczyć stałą ekspozycję prac Profesora w Muzeum Ziemi Wiśnickiej.
     Na wystawie stałej, funkcjonującej od 2002 roku prezentowana jest kolekcja medali, modele pomników, projekty witraży, rysunki, grafiki, teksty poetyckie. Mają tu miejsce autorskie spotkania i odczyty na temat sztuki oraz zmienne wystawy: między innymi Elegii, Witraży Bożonarodzeniowych, realizacji poświęconych, Papieżowi – Polakowi.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Po Mszy św. zgromadzeni udali się do zamku wiśnickiego

na wernisaż wystawy prof. Dźwigaja

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz