Obchody Święta Niepodległości w Królówce

Wieczorem 10 listopada w Wiejskim Domu Ludowym w Królówce młodzież z Zespołu Szkół przedstawiła ciekawy program poświęcony 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wokół bieżących problemów ekonomicznych młodzież wspominała, tych co walczyli i cierpieli dla Polski. Goście, którzy przybyli obejrzeli spektakl pt. "Tej, co nie zginęła", który wraz ze swoją klasą, III gimnazjum, przygotowała polonistka Teodozja Wołowczyk. Następnie wysłuchali koncertu piosenki żołnierskiej w wykonaniu chóru "Królewskie Słowiki" pod dyr. Katarzyny Adamczyk.

 
 
 
   W uroczystej akademii wzięło udział wielu młodych Królewiaków, obecny był Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Łacny oraz burmistrz Stanisław Gaworczyk, który w krótkim przemówieniu, podkreślił że słowa Jana Pawła II zawarte w tym spektaklu: "Ojczyzna to nasz wspólny zbiorowy obowiązek" odnoszą się do dzieci, młodzieży i dorosłych jako wezwanie do dbałości o nasze małe Ojczyzny. Jeżeli wszyscy będziemy sumiennie pracować i pielęgnować nasze najbliższe otoczenie to na pewno będzie nam się lepiej żyło w Wolnej Polsce.
   
    Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani odśpiewali: "Jeszcze Polska nie zginęła..." 

 

 
 
 
 
 
 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz