NAJPIĘKNIEJSZE OGRODY ZIEMI WIŚNICKIEJ

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, pokażemy Państwu najpiękniejsze ogrody ziemi wiśnickiej.
Zapraszamy zatem na wirtualną wycieczkę szlakiem barw, zapachów i różnorodności roślin.
 
Naszą podróż zaczynamy od stromego podejścia na wzgórze, pod szczytem, którego stoi zielony dom, z wszystkich stron otoczony, rozgoszczoną na stokach roślinnością.
 
 

Przed domem witają nas uśmiechnięci gospodarze – państwo Babrajowie z Królówki.
 
Zachwyca nas ogrom zagospodarowanej pod uprawę ozdobnych roślin przestrzeni, wielkim nakładem pracy, wyrywanej nieokiełznanej przyrodzie i z mozołem oswajanej.
 
Trudno znaleźć tu kawałek ziemi, na którym nie rosłyby kwiaty, krzewy lub skalniaki.
 
 
 
 
Z okiennych parapetów domu zwisają kaskady kolorowych kwiatów, nawet stojąca w pobliżu stodoła, ukryła się pod kurtyną winorośli.
 
 
Gospodyni z radością twórcy kreuje otoczenie z zapałem rozsadzając i kształtując w różnorodne formy, królujące tu rośliny.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ogród jest przy tym tak bardzo naturalny, że z zachwytu przycupnęły w nim dwa drewniane jelonki.
 

 
 
Spokój tego zakątka, sprawia, że chwila odpoczynku na ustawionych w zacienionym miejscu ławeczkach, dodaje nam bardzo wiele energii i chęci do radosnego życia.
 
 
 
 
Rozglądając się wokół uświadamiamy sobie, jak wiele odcieni zieleni stworzyła dla nas przyroda.
 
Ten, kto sądzi, że to koniec wizyty, bardzo się myli. Gospodynie wraz z wnuczką prowadzą nas przez las, pod figurkę Matki Bożej z 1906 roku. Stojąca na wysokim cokole figura umiejscowiona została na stoku, również obsadzonym kwiatami.
 
 
 
 
 
Podziwiamy rozmiary uprawianej powierzchni, z niedowierzaniem spoglądając na gospodynię – w jaki sposób jedna osoba potrafi to wszystko robić?
 
Ani żadne słowa, ani najpiękniej zrobione fotografie nie są w stanie w pełni oddać piękna i rozmiaru zagospodarowanej tu ziemi.
 
 
 
 
 
 
 
{mosimage} 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz