Nowy Rok Szkolny

 

Szanowni Dyrektorzy,
Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy,
Czcigodni Księża,
Wszyscy Pracownicy Oświaty,
Kochani Rodzice, Droga Młodzieży

Nowy Wiśnicz, 1 września 2008 r.

 

    Na początku Nowego Roku Szkolnego od Gminy Nowy Wiśnicz, organu prowadzącego szkoły, przekazuję życzenia współdziałania i sukcesów w odpowiedzialnym i ważnym procesie nauczania i wychowania młodego człowieka. Współpraca wszystkich środowisk, instytucji i osób odpowiedzialnych za formowanie młodzieży i dzieci we wszystkich niezbędnych płaszczyznach i obszarach, jest wielkim naszym wspólnym zadaniem postawionym na okres czasu, który rozpoczynamy. Jestem przekonany, że wszyscy dobrze wykonamy to zadanie, o to proszę i o tym w dniu dzisiejszym przypominam.
    Młodzieży i Dzieciom życzę, aby pełne chęci i zapału korzystały z bogactwa wiedzy, otwartości serc Nauczycieli i Wychowawców, wszystkich, którzy bezpośrednio lub pośrednio podejmują dzieło nauczania i wychowania. Życzę zrównoważonego rozwoju fizycznego i duchowego.
     Pamiętając o historii naszego narodu szczególnej refleksji polecam Tych, którzy w tragicznych dniach września 1939 roku walczyli o wolność i niepodległość, o polską szkołę, o możliwość suwerennego decydowania o przyszłości naszego Narodu.
    Wszystkim życzę szczęśliwego roku szkolnego.

 

Z wyrazami szacunku
Stanisław Gaworczyk
Burmistrz Nowego Wiśnicza
 
1września 1939 roku 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz