Międzyświetlicowy Turniej Poszukiwanie skarbu 2008

     Turniej zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu 12 sierpnia 2008 roku.Wzięły w nim udział wszystkie świetlice działające w gminie Nowy Wiśnicz: Leksandrowa, Połom Duży, Muchówka, Królówka, Olchawa, Kopaliny, Wiśnicz Mały, Stary Wiśnicz, Kobyle. Panie świetlicowe wraz ze swoimi pięcioosobowymi drużynami przybyły do Nowego Wiśnicza już na godz. 9.00.

    W sali widowiskowej odbyło się spotkanie organizacyjne i losowanie kolejności startu. Drużyny wypuszczane były co 10 minut spod pomnika Stanisława Lubomirskiego stojącego na wiśnickim rynku.

W swojej wędrówce do ukrytego skarbu uczestnicy posługiwali się specjalnymi mapami i znakami napotykanymi na drodze. Musieli także dodatkowo rozwiązać dziewięć zadań, za które otrzymywali punkty. Liczył się także czas w jakim drużyny pokonywały całą trasę.

 

    Skarb został ukryty na wiśnickim Zamku. Żadna z drużyn nie miała problemu z jego odnalezieniem. Były natomiast pewne kłopoty z rozwiązywaniem zadań, ale przy niewielkiej pomocy Pań świetlicowych młodzież poradziła sobie i z tym problemem.

    Po turniejowych zmaganiach, wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni i nieco zmęczeni spotkali się na stadionie sportowym gdzie przy ognisku i upieczonych na patyku kiełbaskach dzielili się wrażeniami z trasy.

    Przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Zwyciężyła drużyna ze Starego Wiśnicza, drugie miejsce zdobyła Świetlica z Kopalin a trzecie Świetlica z Olchawy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

    Tak naprawdę, to nie zdobyte miejsca były tutaj najważniejsze – ale zabawa, integracja i uśmiech.

 


 

 
 
 
 
 
 

 
 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz