TYDZIEŃ Z WIŚNICZANINEM PROFESOREM CZESŁAWEM DŹWIGAJEM – środa w Edmonton

Profesor Czesław Dźwigaj

 

 

  

     Opowieść o życiu artysty i jego realizacjach pomiędzy Jerozolimą, Krakowem, Wiśniczem, Siluvą, Augstowem i Edmonton w Kanadzie. 

 

 

 

 

ŚRODA W EDMONTON

    Na zakończenie naszej kilkudniowej wędrówki po świecie z profesorem Czesławem Dźwigajem udajemy się do Edmonton, miasta położonego w zachodniej Kanadzie, nad rzeką Saskatchewan Północny.
    Edmonton jest jednym z najnowocześniejszych miast zachodniej Kanady, ważnym ośrodkiem naukowo – kulturalnym. Wraz z Calgary tworzy serce gospodarcze i finansowe bogatej prowincji Alberty.
 
Edmonton 


    Jan Paweł II odwiedził Edmonton 17 września 1984 roku, podczas swojej pielgrzymki do Kanady pod hasłem: "Wyznajmy naszą wiarę". Dziś w podkrakowskiej Rząsce, w pracowni artysty zobaczyć możemy pomnik Papieża Polaka, upamiętniający tę wizytę.
 
Jan Paweł II
 
    Postać Jana Pawła II stoi na kuli ziemskiej przepasanej szarfą z napisem Totus Tuus. Tubus dołu jego szaty znajduje się orzeł w koronie z rozłożonymi skrzydłami, trzymający w szponach tarczę przypominającą papieski herb z wpisaną w niego literą M symbolizującą Maryję.
 
Projekt pomnika Jana Pawła II
 
Projekt pomnika Jana Pawła II 


Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz