MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE

    W minioną sobotę 12 lipca 2008 r. zabytkowy kościół Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej wypełnił się pięknymi dźwiękami muzyki dawnej. W urokliwym wnętrzu drewnianego kościółka posłuchać można było utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Baptisty Vanhala.
 
kościół Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej
 
 

   Koncert zorganizowany został w ramach projektu Muzyka zaklęta w drewnie, realizowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i patronacie muzycznym Akademii Muzycznej w Krakowie – Katedry Klawesynu i Instrumentów Dawnych. W ramach tego przedsięwzięcia organizowany jest cykl 12 koncertów w drewnianych kościołach Małopolski, znajdujących się na szlaku Architektury Drewnianej. W programie koncertów znajdą się między innymi utwory muzyki dawnej, okresu baroku i klasycyzmu, tak znanych kompozytorów jak J.S. Bach, A. Vivaldi, V.A. Mozart, G. Ph. Haendel czy N. Paganini. Występują znani soliści, w przeważającej części profesorowie, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert inaugurujący cykl, odbył się w dniu 28 czerwca w Krakowie – Mogile
 
kościół Św. Leonarda w Lipnicy Murowanej
 
MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE
 
MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE
 
MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE  
 
MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE  
    W kościółku św. Leonarda wystąpili: Mariko Kato i Beata Hortyńska – klawesyn, Agnieszka Krawczyk – skrzypce barokowe, Tomasz Potaczek – flet traverso oraz gościnnie wybitna polska klawesynistka Elżbieta Stefańska , która zagrała na XVII wiecznym pozytywie szkatulnym.
 
 
MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE  
 
MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE  
    Przybyłych na koncert gości zauroczyło nie tylko piękno muzyki i zabytkowego kościoła, ale również charakterystyczna zabudowa lipnickiego rynku, która w połączeniu z piękną, słoneczną pogodą tworzy niepowtarzalny artystyczny klimat miasta.
 
 
 
 

    Kolejne koncerty z cyklu „Muzyka zaklęta w drewnie” odbędą się m.in. w kościele Św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, kościele Narodzenia NMP w Racławicach, Kościele Matki Bożej Szkaplerznej „Na Burku” w Tarnowie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz