OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU

OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU
DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z GMINY NOWY WIŚNICZ
    W XIV Sportowym Turnieju Miast i Gmin, Gmina Nowy Wiśnicz zdobywając pierwsze miejsce wyróżniona została nagrodę pieniężną z Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich – o przyznaniu, której poinformowano w dniu 18 czerwca br. – z przeznaczeniem na dofinansowanie 12 dniowego obozu sportowego, dla dzieci i młodzieży szkolnej z naszej Gminy w czasie obecnych wakacji, którego organizację w całości pozostawiono Gminie Nowy Wiśnicz.
    Pomimo krótkiego okresu czasu na załatwienie wszelkich niezbędnych formalności związanych z przygotowaniem i organizacją obozu sportowego, Burmistrz Nowego Wiśnicza podjął się realizacji tego, przedsięwzięcia i dodatkowo przeznaczył środki finansowe na dowóz uczestników obozu do Białego Dunajca i z powrotem, ubezpieczenie grupy oraz wynagrodzenie kadry pedagogicznej (kierownika placówki wypoczynku i dwóch wychowawców).
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU 

    Czasochłonne działania tj. wyszukiwanie niedrogiego ośrodka wczasowego w dobrej lokalizacji o wysokim standardzie i spełniającego określone przepisami wymagania dotyczące organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży oraz posiadającego jeszcze wolne miejsca, pomimo rozpoczętego sezonu wczasowego, a także wszystkie kwestie związane ze sporządzeniem niezbędnej dokumentacji, podpisaniem umów, zgłoszeń obozu do Kuratorium Oświaty i zabezpieczeniem opieki lekarskiej dla dzieci i młodzieży na czas trwania obozu oraz co najważniejsze wytypowanie, już w czasie trwających wakacji, kandydatów na uczestników obozu, których rodzice musieli wnieść symboliczny wkład finansowy, zostały uwieńczone sukcesem.
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU
 
    Na obóz sportowy do pięknego Ośrodka Wczasowego „Danuta” w Białym Dunajcu położonego nad górską rzeką Biały Dunajec, w której płynie czysta woda, wyjedzie na czas od 19 do 30 lipca br. 30-sto osobowa grupa dzieci i młodzieży szkolnej ze szkół podstawowych i gimnazjów – z Muchówki, Chronowa, Kobyla, Królówki, Nowego i ze Starego Wiśnicza.
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU 
    Życzymy wszystkim biorącym udział w obozie – dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich wychowawcom – dużo słońca, aktywnego i miłego wypoczynku, poprawy kondycji fizycznej i nabrania sił do nowego roku szkolnego oraz nawiązania nowych znajomości i przyjaźni w tym wspaniałym górskim klimacie.
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU
 
OBÓZ SPORTOWY W BIAŁYM DUNAJCU 

Bądź pierwszym który skomentuje

Dodaj komentarz